Bazen arama sonuçlarında bizleri rahatsız eden ve spam olarak nitelendirdiğimiz arama sonuçlarına ulaşabiliyoruz. Bu durum kullanıcıların arama sonuçlarına olan güvensizliğini ve rahatsızlığını artırmaktadır. Google yeni kullanıcı geri bilgilendirme formu ise bu durumların önüne geçmek için yeni bir yöntem olarak nitelendirir. Bu yöntem ile birlikte spam olan siteler ve sayfalar cezalandırılacak ve kullanıcılara daha temiz arama sonuçları vermek amaçlanmıştır. Vakit kaybetmeden sizlere bu güncellemenin ve yeni sistemin işleyişini anlatalım.

Spam Sayfasından Daha Fazlası

Çeşitli sıralama manipülasyonlarından ile spam sıralamasının yükselmesi, kullanıcılar tarafından rahatsızlıklar yol açar, bu sebeple birlikte Google kullanıcı deneyimini kötüleştiren durumlarda kullanıcıların şikayetlerini dinlemek için bir araç geliştirdi. Artık spamları, yanlış ücretli reklamları, düşük kalite ve diğer kalite unsurlarını tehdit eden siteleri gelişmiş form sistemi ile tek adresten şikayet edebilirsiniz. Aynı zamanda birden fazla sorun teşkil eden siteleri tek seferde şikayet edebilme şansınız da mümkün olmaktadır. Şikayet edebileceğiniz türler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Sayfada spam barındıran içerikler görüntüleniyor
  • Sayfa spam içerikli davranışlar sergiliyor
  • Sayfa aldatıcı
  • Sayfanın kalitesi düşük
  • Sayfa ücretli bağlantılar içeriyor
  • Diğer

spam-icerikli-bilgilendirme

Spam Politikalarını Okuyarak Doğru Şikayetlerde Bulunabilirsiniz

Spam politikaları hakkında doğru seçimi yapmakta zorlanıyor musunuz? Sorunlu bir site buldunuz fakat spam politikaları hakkında bilginiz o sayfayı şikayet etmeye yetmiyor mu? Hiç sorun değil, Google hangi spam politikası ile şikayet etmeniz gerektiğini sizlere farklı bir dokümanda birleştirmiştir. Görünen kategoriler arasında seçim yapmanız bu sayede kolaylaşacaktır. Gerekli kontroller gerçekleştirildikten sonra Google doğru kapsamda siteleri cezalandırmak için işlemlere geçecektir.

spam-formu