Google Reklam Ajansı

Google reklamları ile daha fazla ve daha efektif müşteri kazanmanızı sağlıyoruz.

Google, ücretli arama reklamcılığının öncülerindendir ve Google Ads platformu ile inanılmaz sayıda kullanıcıya yani potansiyel müşterinize ve daha fazlasına dokunabilirsiniz. Dijital ortamda en çok kullanılan reklam modellerinden olan Google Ads reklamcılığını denemek için bir bütçe sınırlamanız da yok. Arama motorlarında müşterilerinizin arayabileceği kelimelere reklamlar vermek ve onları web sitenize yönlendirmek nihai satışa dönüşmesini sağlamak sizin elinizde.

Google Partner Ajansı

Bir Google Partner Ajansı olarak Google arama ağı reklamlarınızı yönetirken benimsediğimiz en önemli felsefemiz, doğru kişilere, doğru zamanlarda, doğru metinler ve görseller ile reklamlar çıkmaktır.

Google Ads tam olarak bunları yapabilmenize olanak sağlar. İsterseniz yerel bir pazarda, isterseniz global bir pazarda reklam verebilirsiniz.

PPC reklamcılığın en güzel özelliklerinden biri ise reklamınızı gören bir kullanıcının, reklamınıza Google üzerinden tıkladığında, arama yaptığında veya uygulamanızı indirdiğinde ödeme yapmanızdır. Böylelikle paranızı çöpe atmamış olursunuz. Bütün bunlar organik trafiğin de ötesinde en uygun maliyetli çevrimiçi pazarlama ve dönüşüm anlamına gelir.

Google Reklam Vermek Kısaca Nedir?

Google Ads, reklamverenlerin kısa reklam metnini web ortamında arama yapan kullanıcılarına göstermek için rekabet etmesini sağlayan bir dijital reklamcılık hizmetidir. Kısmen reklamverenler tarafından önceden tanımlanmış, reklam metinlerinin kullanıcılara gösterilen web sayfalarının içeriğine bağlayabilecek “anahtar kelimeler” üzerine kurulmuştur. Bu bağlamda reklamların çıkacağı anahtar kelimelerin seçimi oldukça önemlidir.

Sadece Google değil, Google ve 3.parti Google ortak networklerinde yayınlamak üzere planlar yapılabilir.

Bir Google Reklam Ajansı ile Çalışmanın Avantajları

Araştırma – Doğru Hedef Seçimi!

Doğru anahtar kelime seçimi yapılmazsa eğer reklamlar için ayırılan bütçe gereksiz yere kolayca harcanacaktır. Google arama motorunun kullanım yoğunluğu göz önüne alındığında ve her gün binlerce yeni sorgu yapıldığı düşünüldüğünde “Anahtar Kelime Seçimi” Google Reklamlarının bütününde en önemli alanı teşkil etmektedir. Google her kelimeye farklı bir değer belirlemiştir. “Web Tasarım” kelimesinin TBM (Tıklama Başına Maliyet) ile “Google’a Reklam Ver” kelimesinin TBM fiyatları farklıdır.

Kalite Skorlaması!

Google’ın her Landing Page (ziyaretçinin varış sayfası) için belirlediği bir kalite skoru mevcuttur. Reklamlara ödenen ücretler kalite skoru metriğine bağlı olarak artabilir veya azalabilir. SEM tarafında sadece Google değil, tüm dijital reklam süreçlerinde sayfaların kalite skorunu optimize etmek; müşterilerin daha kolay gezinebileceği ve daha iyi deneyim yaşayacağı sayfalar oluşturmak maliyetleri düşürecektir. Yalnızca sizi anlayabilen, SEO ve analiz yeteneği güçlü bir Google reklam ajansı kalite skoru konusunda sizlere yardımcı olabilir.

Neden Clicksus SEM (Search Engine Marketing)

SEM (Search Engine Marketing) ciddi şekilde optimizasyon gerektiren bir süreçtir. Eğer kurumsal bir Google reklam ajansı seçmezseniz bütçenizi boşa tüketebilirsiniz.

Doğru anahtar kelime seçimi, doğru zamanlama, doğru reklam metinleri oluşturmak bu işin en temel kalemleridir. Herhangi bir Google reklam ajansı tüm bu süreçlere dahil olarak, müşterisine yardımcı olmakla yükümlüdür.

Clicks’us Digital olarak müşterilerimizin kampanyalarının en optimum şekilde ilerlemesi, en fazla dönüşümü en düşük bütçe ile alabilmesi için sürekli optimizasyonlar yapmaktayız. SEM kampanyalarımızı yönetirken anlık olarak takip etmekteyiz.

Şimdi projeniz hakkında daha detaylı görüşelim

200+
Tamamlanan Proje
100+
Mutlu Müşteri
20+
Farklı Sektör
10+
Kurumsal Eğitim

İhtiyacınız olan hizmeti göremediyseniz size özel çözüm üretebiliriz

Clicks'us olarak markaların dijital pazarlama departmanı seviyesinde çalışmalar yaparak, özelleştirilmiş hizmet sunuyoruz.

Google Reklamcılığı ile İlgili Merak Edilenler

Google ADS ile ilgili sorulan soruları ve cevaplarımız

 

Google Partner Ajansı Nedir?

Google Partners, Google Adwords Reklam Ajansları ve Bireysel Dijital Pazarlama Uzmanları için oluşturulmuş olup bu program sayesinde Google ayrıcalıkları ve bilgilendirmelerden faydalanmalarını sağlayan bir Google hizmetidir.

CPA Nedir?

CPA, Aksiyon Başı Maliyet demektir. Adından da anlayacağınız gibi her aksiyon için maliyet anlamına gelmektedir.

CPC Nedir?

CPC, Tıklama Başı Maliyet demektir. İnternet reklamcılığında sıkça kullanılan bir terim ve yöntemdir

CPL Nedir?

CPL, Data Edinme Başı Maliyet anlamına gelir. Veritabanınıza aldığınız her data başına ödediğiniz ücretlerdir.

CPM Nedir?

CPM, Bin Gösterim Başına Maliyet anlamına gelir. Türkçe karşılığından da anlayacağınız üzere satın aldığınız reklamın 1000 kere gösterilmesi sonucunda ödeyeceğiniz maliyettir.