SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

Daha fazla organik trafik kazanmanızı sağlayacak SEO Stratejileri üretiyoruz. 

Müşteri adaylarınızın şu an siz bu sayfada gezinirken bile yaptığı Google aramalarını kaçırmamak için Clicksus SEO ajansı hizmetinden faydalanın!

Daha Fazla Organik Trafik İçin Neler Yapıyoruz?

SEO ajansınız olarak web sitenizin ihtiyaçlarını belirler ve buna uygun SEO stratejilerini hayata geçirir. Bütün süreçler, pazar fırsatları ve sonrasında yapılacak işlemler titizlik ile SEO’nun ruhuna uygun şekilde ve sadece size özgün işleme konur. Uzun süreli SEO çalışmaları başlangıcında yol haritası oluşturulur ve taahhütlü şekilde Clicksus SEO Ajansı güvencesi ile çalışılır.

Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda bulunmak markanıza prestij ve yatırım getirisi sağlar!

SEO Neden Önemlidir?

Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda bulunmak markaların prestij ve yatırım getirisi artıracak bir etmendir. Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları web sitenizin tüm sayfalarında “Kalite Puanları” nı artıracağı için dijital kampanyalarınızın tümünde maliyet fiyatlarını aşağı çeker. Google reklamlamcılığında net bir metrik olan “kalite puanı” On-Page SEO kriterlerine çok benzer kriterlerdir. SEO, markanızı arama motorlarında arayan potansiyel müşterilerinizin direkt olarak sitenize ulaşmasını sağlar. Başta Google arama motoru optimizasyonu ile aramalarda siteniz üst sıralarda bulunur. En çok kullanılan arama motoru Google, sizlere daha çok müşteri kazandırır. Marka ve PR iletişiminde pozitif etkiler doğurur. Daha fazla kitleye ulaşıp, sitenizin gelirlerini artırır.

Son olarak, Arama motoru optimizasyonu sadece sıralama başarısı değildir. Başarılı bir SEO çalışması sonrasında bütünüyle kaliteli siteler ve organik trafik ortaya çıkar. Başarılı SEO Ajansı beraberinde sizlere de başarı getirir.

SEO vs Google İlişkisi

SEO kavramı genel olarak web sitelerinin arama motorlarına yönelik optimize edilmesi, iyileştirilmesi olarak bilinir. Tabi ki bu kavramda odak noktası olarak Google ön plana çıkmaktadır. Dünyanın en popüler arama motorlarının önde gelen isimlerinden biri olan Google kullanıcılarını arama sorguları içerisinde en doğru sonuçlara ulaştırabilmek için kendi içerisinde bir algoritmaya sahip. Bu algoritmanın sağlıklı çalışması Google kullanıcılarına verimli sonuçlar sunması demektir. Bu bağlamda SEO ve Google ilişkisi web siteler aracılığı ile birbirini tamamlamaktadır. Dolayısıyla içeriklerini ziyaretçilerle buluşturmak isteyen siteler SEO metriklerine önem vermeli ve bu metriklerin Google algoritmasında bir karşılığı olduğunu her zaman için bilmelidir.

SEO vs İnsan İlişkisi

SEO, web sitelerinin anahtar kelimelerinde daha iyi sıralar elde etmek için kullandıkları yöntemlerin tümüne verilen isimdir. Bu yöntemlerin içerisinde SEO metriklerini baz alarak sitelere özel on-page ve off-page SEO stratejileri üretmek gibi detaylı konular da vardır. Ancak zaman zaman unutulan çok önemli bir konu var ki bu da insan faktörüdür. Aslında arama motorlarının en temel öğesi insandır. İnsan olmadan arama motorlarının hiçbir anlamı yoktur. Bu bilinci en iyi şekilde yansıtan, insan faktörünü odak noktası yapan örnekler arasında Google ve YouTube gibi dünyanın en çok kullanılan arama motorları vardır. Google örneğinden yola çıkacak olursak; Google, kullanıcılarına en doğru sonuçları, en faydalı içerikleri sunmayı hedeflerken geliştirdiği algoritmaların tamamında insan davranışlarını baz alarak bu üretimi gerçekleştirmiştir. Bunun geçmişte pek çok örneği vardır ve gelecekte de kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve en doğru sonuçları ziyaretçilerine sunmak anlamında geliştirmeler olacağını tahmin etmek çok zor değildir. Bu sebeple web sitelerine SEO ile ilgili geliştirmeler yaparken insan odağını baz almak olukça önemlidir.

Clicksus Arama Motoru Çalışmaları

Clicks’us Digital olarak SEO geliştirmelerine başlamadan önce sizi, daha sonra sitenizi dinliyoruz. Temelde bir sitenin neye ihtiyacı olduğunu belirlemek ve yol haritası çıkarmanın, bir SEO projesi yürütmenin ilk adımı olduğunu düşünüyor ve sitenizi 360 derece analiz ediyoruz. Bu bağlamda bir persona oluşturuyor, temelde SEO gereklerinin neler olduğunu çıkarıyor ve bunları bir strateji çerçevesinde dayanakları ile birlikte sizlere sunuyoruz.

SEO ajansı olarak, oluşturduğumuz SEO yol haritası ve SEO stratejisi ile hedefler belirliyor, bu hedefler doğrultusunda işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

SEO Fiyatları

SEO hizmetlerinin ücretlendirmeleri, projenin boyutuna göre ve istenilen SEO türündeki uzmanlık derecesine göre değişebilmektedir. SEO maliyetini etkileyen en büyük faktörler arasında ise yükselmek istenilen anahtar kelimenin rekabet derecesi, web sitesinin boyutu ve sitedeki optimize edilmesi gereken içeriklerin miktarlarıdır. Bu maddelerin dışında da fiyatları değiştirebilecek durumlar bulunmaktadır. Genel olarak fiyatlar değişiklik göstermektedir ve fiyat bilgisi için iletişime geçmek en doğru seçenek olarak görülmektedir.

Clicksus SEO ajansı tarafından fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ödüllü SEO Ajansı

Clicks’us, her müşterisinin ihtiyaçlarına özel çözümler üreterek, hedef kitlesine daha etkili bir şekilde ulaşmalarını sağlar. Bu stratejiler, sadece sıralamalarda yükselmekle kalmaz, aynı zamanda organik trafik artışı ve dönüşüm oranlarında da belirgin bir iyileşme sağlar.

SEO hizmetindeki üstün performans ve müşteri odaklı yaklaşımımız sayesinde. Istanbul Marketing Awards etkinliğinde “Başarıya Götüren SEO Stratejisi” dalında ödülle taçlandırıldı. Bu ödülle birlikte SEO alanında gösterdiğimiz üstün başarıyı vurgulayabildi. Clicks’us Dijital, ödülünü müşterilerine daha etkili ve sürdürülebilir sonuçlar sunma konusundaki kararlılığına borçludur.

Şimdi projeniz hakkında daha detaylı görüşelim

200+
Tamamlanan Proje
100+
Mutlu Müşteri
20+
Farklı Sektör
10+
Kurumsal Eğitim

İhtiyacınız olan hizmeti göremediyseniz size özel çözüm üretebiliriz

Clicks'us olarak markaların dijital pazarlama departmanı seviyesinde çalışmalar yaparak, özelleştirilmiş hizmet sunuyoruz.

SEO hizmeti ile ilgili merak edilenler

SEO çalışmaları ve SEO ajansı ile ilgili merak edilen sorular ve cevapları

 

SEO Açılımı Nedir?

SEO, Search Engine Optimization kelimesinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. Türkçe'ye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilmektedir.

SEO Katkıları Nelerdir?

Arama motoru optimizasyonu ile aramalarda siteniz üst sıralarda bulunur. En çok kullanılan arama motoru Google, sizlere daha çok müşteri kazandırır. Aynı zamanda reklam maliyetlerinizi düşürür.

SEO Yapmak ADS Maliyetlerini Düşürür Mü?

Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları web sitenizin tüm sayfalarında kalite puanlarını artıracağı için dijital kampanyalarınızın tümünde maliyet fiyatlarını aşağı çeker.

SEO Ajansı Ne İş Yapar?

SEO Ajansı kurumların web sitelerini arama motorlarının sevdiği tarza doğru ilerletebilecek çalışmalar yürütür. SEO Ajansı sonuçları net gösterebilmelidir.

SEO Nedir?

SEO, arama motorlarında arama görünürlüğü ve sıralama üstünlüğü sağlamak için yapılan optimizasyonlardır. SEO ajansları gereken optimizasyonları profesyonelce uygulamaktadır.

SEO Puanı Nedir?

SEO puanı, web sitelerinin arama motoruna uygun olarak ne derecede optimize edildiğini, puanlarla ve parametrelerle yapılan derecelendirmeye denmektedir. SEO Visibility Searchmetrics olarak da adlandırılmaktadır.

Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal SEO, kurumsal firmalara arama motorlarının taramaları sonucunda üst sıralara çıkması için yapılan optimizasyonlardır.

SEO ve Dijital Pazarlama Bloğundan İlginizi Çekebilecek Yazılar

En İyi Instagram Paylaşım Saatleri 2024

Instagram, pandemiden sonra kişisel hayatlarımızı paylaştığımız bir sosyal