Doga-Sigorta-Performans

Doğa Sigorta Dönüşüm Rakamlarını %465 Arttırdı!

Doğa Sigorta Dönüşüm Rakamlarını %465 Arttırdı!

Doğa Sigorta 2013 yılından beri ülke çapında 1850’den fazla profesyonel acentesi, brokerleri ve bankasürans kanalları, geniş servis ağı ile hizmet veren sigorta şirketidir. Güven Doğasında Var mottosuyla 2017 sonunda, gerek prim üretiminde gerek hizmet kalitesinde sektörün ilk 10 şirketi arasında yer almıştır.

Clicks’us Digital olarak 2018 Ekim ayında başlayan Doğa Sigorta maceramız 1. yılını geride bıraktı. Bir yıllık süreçte organik dönüşüm anlamında ciddi bir başarı yakaladık.

1 Yıllık SEO Dijital Dönüşüm Grafiği

Doğa Sigorta Dönüşüm Rakamlarını %465 Arttırdı!

Bu süreçte majör olarak nitelendirdiğimiz hatalara öncelik vererek düzelttik.

 • Web sitesindeki yazılımsal hatalar, kullanıcı deneyimi hataları vb. bir çok sebep yüzünden potansiyelimizin büyük bir kısmını kullanamıyorduk.
 • Yazılımsal hataların giderilmesi, kullanıcı odaklı arayüz geliştirmeleri ve en önemlisi SEO geliştirmeleri ile siteye giren ziyaretçi sayılarımızı arttırdık ve ziyaretçilerin poliçelerini rahatça oluşturma imkanı sağladık.

Böylece Doğa Sigorta web sitesinden kesilen poliçe sayısını %465 oranında arttırdık.

Anahtar Kelimelerimizin Ortalama Pozisyon Değerleri Grafiği

Doğa Sigorta Dönüşüm Rakamlarını %465 Arttırdı!

Takip ettiğimiz 90 anahtar kelimemizin ortalama pozisyon değeri başladığımızda 12 civarı seyrederken güncel değerlere baktığımızda 5 civarı seyretmektedir.

Okumaya Devam Et

Four Seasons İstanbul Sosyal Medyada %31 Büyüdü!

Four Seasons İstanbul Sosyal Medyada %31 Büyüdü!

50 yıllık tarihi yapısıyla kaliteli hizmet anlayışını sürdüren Four Seasons 43 ülkede 104 oteliyle hizmet vermeye devam ediyor. Modern tasarımın konforla bir araya geldiği, zenginleştirilmiş ülke mutfakları ve profesyonel ekipler tarafından verilen diğer hizmetleriyle sektörün öncülüğünü elinde bulunduran Four Seasons, dijital çalışmalarına Clicksus Dijital ile ağırlık vermeye devam ediyor.

Four Seasons ile geçen sene başladığımız dijital yolculuğumuz 1 sene sonunda hesaplarda ortalama %31 büyüme göstererek ciddi bir artış yakaladı. Dünya üzerinde farklı lokasyonlara göre en çok büyüme gösteren hesapların başında Four Seasons İstanbul hesapları bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Kuryele 6 ayda organik kelime sayısını %490 arttırdı

Kuryele 6 ayda organik kelime sayısını %490 arttırdı

İstanbul içi ulaşım alanında ihtiyacı olan kişi ve kurumlara yardım eden girişim Kuryele, kurye şirketlerini bir araya getiren Türkiye’nin ilk gün içinde hızlı teslimat hizmeti yapan pazar yeri platformudur. Kuryele İstanbul içerisinde 100’den fazla kurye ile hizmet vermekte olup, birlikte çalıştığı şirketlerden gelen talepleri aynı noktaya en hızlı şekilde gidecek olan gönderiye en yakındaki kuryeye ileterek hızla teslim alıp, en kısa sürede alıcısına teslim etmektedir. Kuryele’nin dijital varlığını iyileştirmek, daha fazla görünür kılmak için Clicks’us Dijital olarak  SEO ve SEM alanında iş birliği yaptık.

6 ayda organik kelime sayısını 150’den 910 tekil kelime oldu!

Kuryele 6 ayda organik kelime sayısını %490 arttırdı

Organik anahtar kelime sayısı ( Kaynak :aHrefs)

Bu artış organik trafik anlamında web sitesine olumlu olarak yansıdı.

SERP gösterim oranı 4 katı kadar artmış oldu.

Dizine eklenen toplam sayfa sayısında artış oranıysa 100 katı olarak datalara yansıdı. Her semt özelinde özgün sayfalar oluşturmamız bu gelişimin en önemli getirisi oldu.

Kuryele 6 ayda organik kelime sayısını %490 arttırdı

Dizine eklenen sayfa sayısı ( Kaynak :Google Search Console)

Okumaya Devam Et

Hediye Dükkanı’nın Özel Gün Gelirlerini %470 Artırdık!

Hediye Dükkanı’nın Gelirlerini %470 Artırdık

Hediye Dükkanı, gerek kişisel gerekse kurumsal olarak, spesifik ve aslında çoğumuzun özel günlerde farklılık yaratarak sevdiğimiz kişileri mutlu etmek için tercih edebileceğimiz ürünleri özenle sunan bir e-ticaret sitesidir. Hediyelik eşya sektöründe bulunan rakiplerine karşın kendi özgün altyapısını kullanarak fark yaratmayı amaçlayan Hediye Dükkanı ile SEO ve Dönüşüm Optimizasyonu alanında 2019 Haziran ayından itibaren çalışmaya başladık.

Clicksus & Hediye Dükkanı SEO İşbirliği

Hediye Dükkanı ile çalışmaya başladığımız dönemlerde 6 aylık bir yol haritası çizerek SEO stratejimizi sağlam temeller ve takip edilebilir şeffaf KPI’lar üzerine kurguladık. Bu bağlamda sektörde bulunan rakiplerin trafikleri, mevcut fırsat kelimelerimizi ve güçlü & zayıf yönlerimizi analiz ederek işe koyulduk.

Temel SEO Problemlerimiz Nelerdi?

Bu bağlamda temel problemlerimizden çok detaya girmeden bahsedecek olursak eğer; Google’ın önergelerine uygun şekilde kodlanmamış site yapısını daha rahat okunabilir bir hale soktuktan sonra, spesifik ürünlerimiz için daha güçlü sayfalar oluşturabilmek adına site haritasını en baştan kurguladık.

Hediye Dükkanı'nın Özel Gün Gelirlerini %470 Artırdık!

Temel Sorunlarımızdan Bazıları Şu Şekildeydi:

 1. Saldırıya Uğramış ve Otoriter Olmayan Backlink Profili
 2. Dağınık Site Mimarisi
 3. Dolaşım Zorluğu Yaşatan Kodlama Yapısı
 4. Satışa Yönelik Sepet Stratejilerindeki Zayıf Yapı
 5. Trende Uygun Olmayan Landing Page Yapısı

Bütün sorunları zaman içerisinde toparladıktan sonra SERP görünürlüğü, kazanılan organik trafik ve ortalama anahtar kelime performansımız eş zamanlı olarak yükselişe geçti.

Hediye Dükkanı'nın Özel Gün Gelirlerini %470 Artırdık!

Yeni anahtar kelimelerimizin sıralama rekabetine girmesi ve eski sıralamalarımızın daha iyi konumlar elde etmesi ile birlikte ciddi oranda görünürlük ve organik trafik artışı yakaladık.

Hediye Dükkanı'nın Özel Gün Gelirlerini %470 Artırdık!

Yaptığımız On-Page ve Off-Page çalışmalar neticesinde tüm Google algoritma güncellemeleri sonrasında kademeli olarak yükselişimizi sürdürdük. Genellikle Google algoritma güncellemelerinden sonra düşüş ve yükselişlerin olması normaldir.

Hediye Dükkanı'nın Özel Gün Gelirlerini %470 Artırdık!

Tüm güncellemeler ve anahtar kelime artışları organik trafik kazanımı olarak yansıdı. Sürdürülebilir yükselişimizi korumak için backlink profilimizi devamlı güçlendirmeye devam ederken trend içerikleri eklemeyi ihmal etmedik. Bu şekilde e-ticaret tarafında sürekli gelir artışı ve yeni müşteri kazanımı sağladık.

Bu süreçte organik trafiğimiz Instagram reklamları ile desteklendi. (Instagram Reklamcılığı ve Sosyal Medya Yönetimi)

Hediye Dükkanı'nın Özel Gün Gelirlerini %470 Artırdık!

Haftalık olarak düzenli şekilde zararlı link reddetmek ve devamlı ilgili link building çalışmalarımız neticesinde sitemizde artık çok daha güçlü ve otoriter bir backlink profili oluşturmayı başarmıştık.

Trafiği Dönüşüme Çevirebilecek Aksiyonlar

Bir e-ticaret sitesinin temel amacı ürün satışı gerçekleştirmektir. Eğer ziyaretçileriniz hız, cihaz uyumluluğu, aradığı ürünü bulma, satın alma konularında problemler yaşarsa dönüşüm oranlarınız etkilenebilir. Bu çerçevede ilk olarak sitenizin personasını çıkarmalı ve satın alma davranışlarını test etmelisiniz. Biz ürün sayfaları başta olmak üzere Google Optimize ile testlerimizi yaptıktan sonra yazılımın el verdiği kadarıyla geliştirmelerimize başladık. Zaman zaman bazı sistemler tam olarak ihtiyaçları karşılayamıyor olsa da biz bu gibi durumlarda pareto prensibini baz alıyor ve önemli noktalarda değişiklikler yaparak yarattığı etkiyi ölçümlüyoruz. Bu trafiği dönüşüme çevirmede en önemli adımlar bizim için ölçümleme ve değerlendirme aşamalarıdır. Bu aşamalardan sonra izleyeceğiniz yol haritası doğrudan sonuca etki edecektir. Hediyedukkani.com’da izlediğimiz bir stratejiden örnek verecek olursak; özel günlerde sevdiklerine hediye almayı seven ancak ne alacağını çok bilemeyen ve daha genel arama sorgularını kullanan “hediye, hediye al, hediye sitesi vs.” gibi ziyaretçilerimiz için iki farklı CTA butonu tasarladık ve Google Optimize aracılığı ile bu butonların efektifliğini ölçümledik. En etkili butonu keşfettiğimizde o güne özel “hediye” ile ilgili sorgularda farklı kategorilere veya anasayfaya gelen ziyaretçilerimizi özel gün sayfalarımıza yönlendirdik. Buradan gelen dönüşümlerde artış olduğunu gördük ve tüm özel günlerde bu stratejiyi o güne özel olacak şekilde kurguladık. Buradaki stratejik hamleler her sektörde, her sitede değişiklik gösterebilir ancak bizim için bu yöntem efektif bir yöntem oldu.

Fırsatları Yakalayabilmek İçin Anlık Trend Takibi

E-ticaret tarafında en fazla önem verdiğimiz noktalardan bir tanesi de trend takibi. Ekibimiz müşterilerimiz için bulundukları sektörde oluşabilecek yoğunlukları önceden takip edip, detaylı iç görüler oluşturarak her özel gün için ayrı landing page’ler oluşturdu. Burada yaptığımız şey örnek vermek gerekirse “Sevgililer Günü” özelinde sadece “Sevgililer Günü” sayfaları açmak değil, “Erkek Sevgiliye Hediyeler” , “Genç Sevgiliye Hediyeler” , “Yaşlı Sevgiliye Hediyeler” tarzında çok daha spesifik, SEO dilinde ifade edecek olursak, çok daha Long Tail (Uzun kuyruklu) sorgulara yoğunlaştık. Böylelikle pazardan büyük pastayı alan pazar yeri sitelerinin üzerine çıkabildik.

Hatasız kodlama, hızlı açılan sayfalar, özel gün önceleri yoğun içerik ve backlink çalışmalarımız, dönüşüm odaklı A/B testlerimiz ile birlikte site trafiğini ve sitenin satış potansiyelini ciddi oranda artırmamızı sağladı.

%41′ organik trafik artışı ile %470 oranında başarılı alışveriş artışı yakaladık!

*Rakamlar GA ve GSC verilerine dayanmaktadır. Kişisel verilerin korunmasına özen göstermek amacıyla yüzdesel olarak verilmiştir.

Sizler için de başarı hikayesi yazmamızı isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bol trafikli günler dileriz..

Okumaya Devam Et

Pazarlama Türkiye’nin Kısa Sürede SEO Başarısı

Pazarlama Türkiye’nin Kısa Sürede SEO Başarısı

Pazarlama Türkiye, pazarlamaya gönül veren/vermiş herkese hitap eden, güncel olarak pazarlamanın her alanında bulunmaya gayret gösteriyor. Yoğun olarak haber servis eden Türkiye’nin en prestijli pazarlama bloğuyla Clicks’us Dijital’in yaptığı iş birliği sonucunu kısa süre içerisinde göstermeye başladı.

Pazarlama Türkiye’nin On-Page, Off-Page bütün süreçlerinde yer alan SEO ekibimiz başarılı bir dönem geçirerek sitenin organik trafiğini 15 katına kadar arttırmayı başarırken, organik anahtar kelime sayısını %100 oranında arttırmayı başardı.

Pazarlama Türkiye’nin Kısa Sürede SEO Başarısı

Featured Snippet Çalışmaları

Pazarlama Türkiye’nin Kısa Sürede SEO Başarısı

Peki Nasıl Yaptık?

 • Projeyi devraldığımızda fazla sayıda duplicate ve thin  contentleri ortadan kaldırarak indexlenebilir sayfa sayımızı neredeyse 2 katına çıkarttık.
 • Kalitesiz olarak gözükebilecek eskiden yazılmış ama sunucu zaafiyetleri yüzünden kaybolmuş & kırılmış resim ve linkleri tespit ederek manuel bir şekilde optimze ettik
 • Sorunsuz şekilde SSL ‘e geçişi tamamladık.
 • AMP teknolojisin nimetlerinden faydalanmaya başladık.
 • Mobil paylaşılabilirlik ayarlarımızı tamamladık, içeriklerimiz daha çok paylaşılır bir hale getirdik.
 • Pazarlama Türkiye ailesinin düzenli olarak yaptığı pazarlama etkinliklerini bloggerlara yayarak doğal yollar ile backlinkler elde ettik.

Temel olarak bunları burada paylaşabiliyoruz. Clicks’us olarak SEO süreçlerinde neler yapıyoruz daha çok merak ediyorsanız “Clicks’us 1 Haftalık SEO Süreçleri infografiği burada inceleyebilirsiniz.

Peki Neler Elde Ettik ?

 • 42 Anahtar Kelime Major 1-3 Sırada Yer Edindi.
 • 153 Anahtar Kelime 1.Sayfada Yer Edindi.
 • 164 Anahtar Kelimeye Featured Snippet Çalışması Yapıldı. ( Hala devam ediyor, başarılı sonuçlar mevcut.)

Pazarlama Türkiye ve Clicks’us ortaklığında gerçekleşen ve süren çalışmalar sonucunda yemyeşil tablolar görmek bizi mutlu ediyor.

Pazarlama Türkiye’nin Kısa Sürede SEO Başarısı

En büyük motivasyon kaynağımız, mutlu müşterilerimiz ve mutlu eden sonuçlar olarak devam ediyoruz.

Clicks’us ekibine kısa sürede uyum sağladık. Sağladığımız uyum ile hedeflenen başarıya kısa sürede ulaştık. Yapılan çalışmalarda Pazarlama Türkiye web trafiğini ikiye katladı. Uzun süre daha çalışmayı düşünüyoruz.” – Ender Satıcı/Pazarlama Türkiye Kurucusu

Bizi takip etmeye devam edin.

Okumaya Devam Et

Uyumsoft’un Organik Trafiğini 8 Ayda %376 Artırdık

Uyumsoft’un Organik Trafiğini 8 Ayda %376 Artırdık

Yazılım sektörünün öncülerinden Uyumsoft.com ile yaptığımız SEO çalışmalarının sonuçları kısa sürede etkisini göstermeye başlıyor. SEO konusundaki tüm gelişmeleri an ve an yakından takip eden ekibimiz ile daha kaliteli trafik edinmeyi amaçladık.

Ana Problemler neydi ?

Genel olarak problemlere baktığımızda, site içi ve site dışı olmak üzere 2 ayrı şekilde inceleyebiliriz.

Site içi problemler:

 • Yeterli içerik bulunmaması
 • İç link kurgusunun yetersiz olması
 • Önemli sayfalara ulaşımın zor olması
 • Sitenin yüklenme hızının sektör ortalamasının altına kalması
 • Sitemap tarafında gereksiz sayfaların verilmesi
 • Heading etiketlerinin yanlış kullanımı
 • Kopya içerik problemi
 • Gereksiz iç yönlendirmeler & Köprü sayfalar
 • Kırık site içi linkler

Site dışı problemler:

 • Spam sitelerden gelen backlinkler
 • Kırılmış backlink profili
 • Anchor text optimize problemi

İyi bir backlink profiline sahip olmadığı, içerisinde özellikle önemli hedef kelimeler için büyük ölçüde kopya içerik barındırdığını gözlemlemekle beraber köprü & boş sayfalarında büyük bir problem oluşturduğunu fark ettik.

Hedefimiz Neydi ?

Hedefimiz, CRM & ERP & HRM gibi yüksek aranma hacmi olan kelimelerde sıralama elde etmenin yanında rakiplerimizden farklılaşarak yeni üreteceğimiz fırsat kelimelerinde elde edeceğimiz sıralamalar ile birlikte form doldurulmasını sağlamak.

Süreç Boyunca Yürütülen SEO Çalışmaları

 • Kullanıcı arama davranışları analizi ile birlikte Analytics Sorgu entegresi
 • Aranma hacimlerine göre yeni içeriklerin üretilmesi
 • Yeni URL kurgularının oluşturulması
 • İçerik geliştirme ve güncellemeleri
 • Link derinliği analizi ile birlikte menü konumlandırmaları
 • Marka ismimizin anıldığı ama backlink verilmediği platformların takibi
 • Hedef sayfalarımızın On Page SEO Durumu.
 • 404 sayfaların yönlendirilmesi
 • Hatalı & Eksik & Kopya Title Optimizasyonu.
 • Hatalı & Eksik & Kopya Description Optimizasyonu.
 • İçerik / Kod oranı analizi ve optimizasyonu.
 • İçerik / Anahtar Kelime oranı analizi ve optimizasyonu.
 • Resim & Video optimizasyonu.
 • Canonical tespiti ve optimizasyonu.
 • Webmaster Search Console Analizi ve optimizasyonu.
 • SERP & CTR optimizasyonları.
 • Site içi kırık link tespiti optimizasyonları.
 • Mevcut rakiplerin trafik aldığı kelimeler
 • Sektörde bağlantılı sitelerin trafik aldığı kelimeler
 • Trende göre oluşabilecek fırsat kelimeleri
 • Sıralamada olduğunuz fakat trafik alamadığınız kelimeler
 • Zararlı backlinklerin temizlenmesi

Neler Yaptık ?

Uyumsoft'un Organik Trafiğini 8 Ayda %376 Artırdık

Uyumsoft SEO Görünürlüğü

Uyumsoft'un Organik Trafiğini 8 Ayda %376 Artırdık

Uyumsoft SEO Görünürlüğü Son hali

Uyumsoft ile çalışmaya başladığımızda CRM kelimesinde olağanüstü dalgalanmalara maruz kalıyorduk. SEO Ekibimiz bu sorunu araştırarak kısa sürede çözüme gidebildik. Ana sorun benzer şekilde oluşturulmuş sayfaların bulunmasıydı.

Bu sayfaları teke düşürerek tek bir url üzerinde otoriteyi kullandık. İçerikleri hedef kitlemiz için yeniden oluşturup kullandığımız SEO toolları ile birlikte optimize ederek 1.sırada kalıcı olarak yer almayı başardık. ERP ve HRM kelimeleri için ise “Nedir” başlığı altında benzersiz içerikler üreterek çözüm yoluna gittik. Buradaki ikinci problem ise bu sayfaları nasıl besleyeceğimiz konusuydu. Footer ve Anasayfa yapılanması ile birlikte bu problemi de çözmeyi başardık. İç link hiyerarşimizi kurgulamak için related post eklentisini kullandık. Bu sayede kullanıcıları daha fazla site içerisinde tutmakla beraber temiz bir iç link kurgusu oluşturmuş olduk. Aynı zamanda varyasyonel ve harekete geçirici CTA kullanımı ile dolaşımı büyük oranda arttırdık.

Fırsat kelimelerine odaklanarak, Uyumsoft müşterilerimizin arayabileceği ve rakiplerimizin kullanmadığı yeni kelimelerin analizini yaptık. Analiz sonucunda nokta atışı çıkarttığımız hedef kelimeler sayesinde iç link hiyerarşimiz ile birlikte 8 Ayda Organik 220.000 oturum elde ettik.

Site dışı tarafında ise, spam linkleri red ederek daha kaliteli ve otoriter backlink kurgusu oluşturduk. Oluşturduğumuz bu kurgu içerisinde özellikle rakiplerimizden farklı olarak “Brand” kelimelerimizin geçtiği ama link verilmemiş yerler ile iletişime geçerek backlink edindik. Uyumsoft’a verilen ama kırılmış linkler için iletişime geçip linklerin onarılmasını sağladık. Anchor text oranımızı brand üzerine yoğunlaştırarak spam riskimizi azalttık. Toxic backlinkleri de disavow verdiğimizde hazırladığımız sağlam zemin sayesinde önemli kelimeler içerisinde sıralanmaya başladık.

 

Sonuç

Sonuç olarak yapmış olduğumuz tüm değişiklikler neticesinde %25 SEO Görünürlüğü – %376 Organik trafik artışı Uyumsoft tarafına yansıdı. Aşağıda ilgili araçlardan edindiğimiz ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

Uyumsoft'un Organik Trafiğini 8 Ayda %376 Artırdık

Uyumsoft Trafik Artışı

Uyumsoft'un Organik Trafiğini 8 Ayda %376 Artırdık

Uyumsoft Organik Kelimeler

Uyumsoft'un Organik Trafiğini 8 Ayda %376 Artırdık

Uyumsoft Organik Kelimeler

Okumaya Devam Et