Word Of Mouth Marketing - WOMM

Dijital dünyada markanız daha fazla konuşulsun istemez misiniz?

image

Düşünün.. Aldığınız son eşyanın karar verme sürecini, son gittiğiniz tatile kimden etkilenerek karar verdiğinizi, telefon, elektronik eşya vb. alışverişler sırasında ziyaret ettiğiniz siteleri, okuduğunuz yorumları. Hepsi satın almanıza etkileyen faktörlerden değil mi?

Sizler de markanız hakkında konuşulmasını ve potansiyel müşterilerinizin sizi aradığında hakkınızda olumlu yorumlar yapıldığını görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Bir markanın, marka olarak ifade edemediği içerikleri ya da ifade edildiğinde samimi gelmeyeceği bilindiği içerikleri, organik sosyal medya kullanıcıları ve kitleleri etkileme gücüne sahip profiller ile (kanaat önderleri, fenomenler, alakalı platform üyeleri) ile insanlara anlatma ve düşüncelerini etkileme biçimine WOMM çalışması diyoruz. Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen sözlük sayfalarında viral içerik çalışmaları yapılıyor. Sözlük çalışmalarıyla ilgili markaların kampanya ve avantajlarının yayılımları sağlanıyor. Türkiye’nin yüksek takipçili forumlarında ‘ilgili marka’ hakkında içerikler üretilerek seedingler gerçekleştiriliyor.
Forum çalışmalarıyla ilgili markaların kampanya ve avantajlarının yayılımları sağlanıyor.

Kendiniz değil, Müşterileriniz sizi övsün!

Ağızdan ağıza pazarlama tüketicinin sesidir ve geleneksel pazarlamadan daha güçlüdür. Toplum olarak, genellikle başkalarının fikirlerine daha çok önem verdiğimiz için bu yöntem diğer pazarlama yöntemlerinden çok daha etkili olabilmektedir. Temel mantığı bir hizmeti veya ürünü kullanan kişinin çevresine tavsiye etmesidir. Aynı zamanda bu hizmet veya ürünün satışını hızlandırma süreci diye adlandırabiliriz.

Genelde kendi kendine gelişen bu süreci kontrol etmek mümkündür. Oldukça doğal, samimi ve dürüst bir pazarlama taktiğidir.

Gerçekten iyi bir ürün satıyorsanız olumlu-olumsuz düşünce ve yorumlar size maddi kazanç sağlayabilir. Arkanızda güçlü gönüllülerin oluşabilmesi için müşteri memnuniyetine ihtiyacınız vardır.

Müşteri birçok alternatif arasında seçim yapmakta zorlanmış durumdayken; akraba, arkadaş, iş arkadaşı, komşu, sosyal ortamdaki kişilerin tavsiye ettiği, önerdiği ürüne, hizmete veya markaya yönelmesi çok doğaldır. Bu sebeple satışlarınızın artması gözle görülür hale gelecektir. Üstelik bunu düşük maliyetle elde etmiş olacaksınız.

Firmaların kendi kendilerini anlattıkları, ürünlerinin olumlu özelliklerini vurguladıkları platformlar genellikle kullanıcılara inandırıcı veya samimi gelmeyebilir. Ama bunu sizin adınıza başkaları yaptığında ürün hakkındaki bilgiyi arkadaş çevresinden, yakın çevreden alınca çok büyük ve objektif bir kitleye erişmiş olursunuz. Bu yöntemle sahip olunan bilgiyi genişletmek oldukça ucuz ve kalıcıdır.

WOMM; insanların aktif olarak yer aldığı forumlar ve sözlükler gibi sosyal mecralarda marka bilinirliğini artırıp güven duygusu sağlamak ve kullanıcıların referansını almak için kullanılan yöntemlerden biridir. Bu çalışmamız çeşitli web siteleri üzerinden gerçekleştirileceği için backlink yani referans bağlantı profilimizi de güncellemede etkili olmaktadır. Birçok siteden çalışma yaptığımız siteye link çıkışı sağlanmaktadır.

WOMM Neden Önemlidir?

Clicksus Dijital olarak kendi networkümüzde bulunan sözlük siteleri, forum siteleri, fenomenler, bloggerlar, haber siteleri ve kapalı sosyal medya gruplarına ilgili ürünü, hizmeti ya da markayı doğal gözüken yöntemlerle duyurarak uygulamakta ve takibini yapmaktayız. Bu süreçte en önem verdiğimiz unsurlar; güvenilirlik, müşteriye dayalı olması, zaman ve para tasarrufu.

Şimdi projeniz hakkında daha detaylı görüşelim

200+
Tamamlanan Proje
100+
Mutlu Müşteri
20+
Farklı Sektör
10+
Kurumsal Eğitim

İhtiyacınız olan hizmeti göremediyseniz size özel çözüm üretebiliriz

Clicks'us olarak markaların dijital pazarlama departmanı seviyesinde çalışmalar yaparak, özelleştirilmiş hizmet sunuyoruz.

WOMM hizmetleri ile ilgili merak edilenler

WOMM ile ilgili sorulan soruları ve cevaplarımız

 

Nedir bu WOMM?

Oldukça doğal, samimi ve dürüst bir pazarlama taktiğidir. Dijital tarafta aslında bu alanı kontrol edebiliyor olmak bunu bir hizmet haline getiriyor.

WOMM Maliyeti Nedir?

WOMM ürün, marka , kişinin viral olarak yayılmak isteyebileceği çapa göre maliyetlendirilmektedir.

WOMM Çalışması Kaç Günde Yapılır?

WOMM çalışmalarının bir gün sınırlaması yoktur ama en az 45 günlük bir çalışma önerilmektedir.