SİZİ ANLATAN ÜRÜN VE HİZMETLERİ TASARLAYALIM

Doğru Kitleye & Doğru İletişim

Sosyal medya yönetimi veya sosyal medya hesap yönetimi konusunda markalar dijital iletişimini sağlıklı şekilde yürütebilecek, iletişim kanallarının yapısı gereği dinamik şekilde çalışan ajans arayışında olabilirler. Markanın hedef kitlesiyle 7/24 iletişim kurabileceği kanal olan Sosyal Medya Yönetimini ajansa teslim etmek markalar için ciddi bir karardır.

image

Sosyal Medyada Neler Yapıyoruz?

Markalarımızın doğru hedef kitleye ulaşması ve sosyal medya kanalları üzerinden etkili iletişim sürdürmeleri için çalışıyoruz.

image

SİZİ KİTLENİZ TARAFINDAN SEVDİRİYORUZ

Sizin için en ideal iletişim dilini bulalım

RENK KOMPOZİSYONA HOŞ BİR NİTELİK KAZANDIRMAZ, ONU GÜÇLENDİRİR

Keyifle tasarladığımız
bazı sosyal medya tasarımlarımız

Şimdi iletişime geç, fark yaratmaya başlayalım!

Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter ve diğer tüm sosyal medya mecralarında marka adına konuşuyor olmak ciddi iletişim becerisi ve dijital performans bilgisi gerektirir. Bu durum Sosyal Medya Ajansı seçiminde en temel kriterdir. Clicksus Dijital olarak pek çok markaya Sosyal medya hesap yönetimi ve takip desteği sağlayarak başarılı işlere imza atıyoruz.

Farkımız Nedir?

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, dijital dünyada kendini var edebilmek ve dönüşümü artırmak için kilit noktalardan birisidir. Google’dan başlayarak web sitemizi kurmalı ve bunlara göre optimize etmeliyiz.

Youtube, Google’dan sonra en çok talep gören ikinci arama motorudur. Youtube’da mutlaka kanalımız olması gerekir. Eğer bir üreticiysek üretme sürecimizi, ürünlerimizi teker teker youtube’a aktarmalıyız. Kurumsal olarak instagram, linkedin, pinterest gibi bütün kanalları kullanmalı ve faaliyetlerimizi bu mecralara aktarmalıyız.  Günlük, haftalık ve aylık olarak planlamalarımızı gerçekleştirmeliyiz.

Bir marka özel günler dışında kendi özel gündemlerini/özel günlerini de yaratmalıdır. Bu özel günlerde kampanyalar, indirimler, promosyonlar veya özel videolar hazırlayabilir. Gamification önemlidir. Gamification vasıtasıyla instagramdan anketler, youtube’da özel videolar hazırlayabilir, röportajlar yapabilir ve kullanıcıları oyun metodlarıyla kendinize çekebilirsiniz. Bu, sitenize etkileşim sağlar, yeni müşteriler kazandırır ve dönüşümünüzü artırır.

Sosyal medya yönetimi tek kanaldan olmaz. Tüm mecralardan ortak hareket gerektirir. Organik dönüşüm için bu gereklidir. Kurumsal dilimizi pekiştirmemiz ve bir motto yaratmamız gerekir. Bu motto tüm sosyal mecralarda bizim yanımızda olmalı ve bizle özdeşleşmeli.

Tıklama web sitemize insan getirebilir ama bizim için 1 milyon kişi değil onun ne kadarının kullanıcıya dönüştüğü önemlidir. Web trafiği artarsa o işe meraklı insanlar işbirliği için dönmeye başlar. Bu web trafiğini sağlamak içinse stratejimizi belirleyen pazarlama ögelerine odaklanmalıyız. Tasarım dili önemli bir faktördür.  Tasarım hayatı değiştirebilir ve dönüşüm oranını yükseltebilir. Kullandığımız fontlar, renkler, figürler bu noktada önemli etkiye sahiptir. Örneğin google fonts bu işin mühendisliğini iyi yapmaktadır. Herkesin kullandığı görselleri kullanmak çözüm değildir. Gerekirse üzretli paketler satın almalı ve sitemizi özgün kılmalıyız.

Dil ve sürdürülebilirlik, doğru planlamayla paralel gitmelidir. Belirli hedefler koymalı ve onlar için doğru süreler tanımalıyız. Hedefimize uygun ilerlemeler bizim için doğru adımlardır. Web sitemizde blog yazmak, içeriklerimizle ilgili blog yazıları paylaşmak önemlidir. Gekerirse bu işi yapan content üreticilerine makul ücretlerle ulaşabiliriz. Bu blog yazıları hem içeriğimize ilgiyi artırır hem de trafik sağlayarak bize yeni kullanıcılar kazandırır.

Linkedin kurumsal olarak çok etkili bir kanaldır ve orada özellikle işimizle ve içeriklerimizle ilgili geniş bir nertwork kurabilir, global anlamda doğru kanallara ulaşabilir ve reklam ağımızı geniş tutabiliriz. Bahsettiğimiz gibi, twitter, facebook, instagram, youtube, pinterest gibi mecralardan ortak ve planlı şekilde hareket etmeliyiz.

Sosyal Medya İle SEO İlişkisi Nedir?

SEO, web sitenizin arama motorları tarafından daha anlaşılabilir şekilde taranması ile yapılan bir optimizasyon türüdür. SEO sonucu oluşan arama sıralamalarında üst sıralara taşınmak doğru orantılı olarak web sitesine gelecek trafiği de arttırmaktadır. Böylece markalar sosyal medya üzerinden de daha tanınabilir hal almaya başlayacaktır.

Clicks’us, sunduğu 360 derece dijital pazarlama ajansı sayesinde hem SEO ajansı hem de sosyal medya ajansı görevlerini tek çatı altında oluşturabilmektedir.

Sosyal Medya Fiyatları

Sosyal medya hizmetleri, projelerin boyutlarına göre, projelerin zaman aralıklarına göre ve hedeflerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Aynı zamanda istenilen sosyal medya platformları, reklam bütçesi, içerik sayısı da fiyatları etkilemektedir. Sosyal medya hizmetinin fiyatlandırılması yapılırken birçok faktör bulunmaktadır. Proje bazlı ücretlendirme ve yıllık sözleşme olarak iki farklı şekilde sosyal medya ajansları fiyatlandırma yapabilmektedirler.

Ayrıntılı bilgi ve fiyat almak için iletişim sayfamızdaki bilgilerle bizlerle iletişime geçebilir ya da iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi hizmeti ile ilgili merak edilenler

Sosyal Medya Ajansı çalışmaları ile ilgili merak edilen sorular ve cevapları

 

Sosyal Medya Kriz Yönetimi Nasıl Yapılır?

Marka ile iletişimi sürdüren ekibimiz 7\/24 ilgili hesabı Sosyal Medya izleme araçlarımız yardımı ile inceler, analiz eder ve acil durumlarda markaya bildirilerek sosyal medyada viral bir kriz çıkması engellenir.

Sosyal Medya Ajansı Ne Yapar?

Marka işbirliğine göre değişkenlik gösterse dahi genel itibari ile Sosyal Medya hesaplarında gerçekleştirilecek iletişim dilini, tonunu belirledikten sonra uygun görseller ile mecralara iletişim yapar ve takibini gerçekleştirir.

Sosyal Medya Raporu Neleri Kapsar?

Sosyal medya raporlarımız performans odaklı oluşturulur. Takipçi, beğeni, etkileşim sayıları ve bir önceki ay kıyaslamasından, gönderiler hakkında iç görü sunduğumuz yönetici özetine kadar detaylı bir şekilde marka temsilcisine iletilir.

İçerikleri Sosyal Medya Ajansı mı Oluşturur?

Sosyal medya alanında tüm metin ve içerikler uzman metin yazarlarımız ve sosyal medya uzmanlarımız tarafından markaya ve trendlere uygun şekilde oluşturulur.

Sosyal Medya Ajansı Nedir?

Sosyal medya ajansı, sosyal medya yönetimi ve sosyal medya alanında profesyonel ekipler ile firmalar arasında köprü görevi görmektedir. Sosyal medya ajansı izlenecek yol haritası ile birlikte sosyal medya etkileşimlerini yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Dijital Medya Ajansı Nedir?

Dijital medya ajansı, firmaların adına firmaların sosyal medya platformlarına, reklam ve pazarlama bölümüne ve bunun gibi tüm faaliyetlerin doğru şekilde gerçekleşmesi için hizmet vermektedir.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi, sosyal medyaların nasıl olması gerektiği, büyümesi ve gelişmesi için nasıl yollara başvurulması gerektiği, markaların nasıl tanıtılması gerektiğini ve markalara ait sosyal medyaların nasıl yönetilmesi gerektiği gibi konuların profesyonel şekilde yönetimine verilen isimdir.

SEO ve Dijital Pazarlama Bloğundan İlginizi Çekebilecek Yazılar

En İyi Instagram Paylaşım Saatleri 2024

Instagram, pandemiden sonra kişisel hayatlarımızı paylaştığımız bir sosyal