Sosyal medya platformları günümüzde markaların vazgeçilmez pazarlama kanallarından biridir. Markanızla sosyal medyada yer almak için sosyal medya platformlarını etkili, düzenli ve devamlı şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tabii bu işlemleri gerçekleştirmek için belli bir zamana ve enerjiye ihtiyaç duyacaksınız. Sosyal medya yönetimi sürecinde neredeyse tüm platformları kapsayan Hootsuite’i kullanmak işinizi oldukça rahatlatacaktır.

sosyal-medya-yonetim-araci

Başlangıçta Hootsuite’i kullanmak için size bir aylık deneme süresi tanınacaktır. Böylece bazı özellikleri kısıtlı olsa da Hootsuite’i ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Devamında ise Hootsuite kullanma amacınıza göre size 4 farklı aylık ödeme planı sunacaktır. Belli bir ücret karşılığında markanıza en uygun planı tercih ederek Hootsuite kullanmaya devam edebilirsiniz.

hootsuite

Hootsuite ile tek bir ekran üzerinden birçok platformu görüntüleyebilirsiniz.

  • Twitter,
  • Instagram,
  • Facebook,
  • LinkedIn,
  • Word Press ve daha fazlası…

Kişisel gereksinimlerinize göre oluşturduğunuz panellerle hesaplarınız her zaman takibiniz altında olur.

Örneğin, tek bir ekranda hem Twitter’da sizden kimlerin bahsettiğini görebilir hem Instagram mesajlarınıza cevap verebilir hem de LinkedIn akışınızı takip edebilirsiniz.

sosyal-medya-yonetim-araci

İnsanların markanız hakkında neler söylediklerini görüntülerken, Hootsuite üzerinden takipçilerinizle anında iletişime geçebilirsiniz.

İşletmeler İçin Instagram Yönetim Rehberi İçin Tıklayın

Hootsuite’e sık kullandığınız mesaj şablonlarını kaydedebilirsiniz. Böylece takipçilerinizle iletişiminiz daha hızlı ve etkili hale gelecektir.

Zamanlamanın önemi sosyal medya yönetiminde tartışılamaz. İçeriklerinizi daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için takipçilerinizin aktif olduğu belli zaman aralıklarında paylaşmalısınız. Yoğun iş hayatı sürecinde her zaman doğru aralıkları takip etmek kolay olmayacaktır. Hootsuite’in planlayıcı özelliği ile içeriklerinizi önceden hazırlayıp, saatini ve gününü seçip yayına bırakabilirsiniz. Böylece içeriklerinizin yayınlanma tarihi geldiğinde sizin yerinize otomatik olarak paylaşım yapmış olacaktır.

Nasıl Daha İyi Sosyal Medya Yöneticisi Olursunuz? Hemen Öğrenin!

Hootsuite’in planlayıcı özelliğiyle birçok sosyal medya platformundan eş zamanlı olarak içerik paylaşımları yapabilirsiniz.

sosyal-medya-yonetim-araci

Ekibinizdeki kişilerin görevlerini seçip düzenleyebilirsiniz. Özellikle uzaktan çalışmaya devam ettiğimiz şu günlerde çalışanlarınıza istediğiniz görevleri atayarak iş takibini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bütün sosyal medya platformlarının sonuçlarını 360° tek bir ekran üzerinde görebilirsiniz. Kişiselleştirilebilir raporlarla markanızın performansını karşılaştırabilir ve zaman içindeki gelişmelerini takip edebilirsiniz.

Raporlarınız aylık ve ücretsiz olarak mailinize gönderilir.

sosyal-medya-yonetim-araci

Hootsuite Impact ile markanızın sosyal medyada oluşturduğu ticari değeri hesaplayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızda potansiyel müşterilerinizin dönüşümünü ve satışlarınızın artışını okunması kolay ve anlaşılabilir grafiklerle görüntüleyebilirsiniz.

Hootsuite ile çok fazla uygulamayı ve uzantıyı Hootsuite hesabınıza entegre edip pratik şekilde iş hayatınızda kullanabilirsiniz. Bunlardan bazıları:

MailChimp: Bir e-posta pazarlama uygulaması olan MailChimp’i Hootsuite uygulamanıza entegre ederek e-posta kampanyalarınızı tek ekran üzerinden gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. E-postalarınızın tıklanma oranı, açılma oranı ve daha fazlasıyla kampanya istatistiklerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Hootlet: Hootsuite’in tarayıcı eklentisidir. Web sayfalarını sosyal medya platformlarında paylaşmanızı kolaylaştıran bir uzantıdır. Böylece web sayfasında gördüğünüz herhangi bir haberi Hootsuite’e girmeden hızlıca paylaşabilirsiniz.

Adobe Stock: Adobe Stock üzerinden lisansladığınız varlıkları kolayca paylaşımlarınızda kullanabilirsiniz.

 

Hootsuite Ücretli Mi?

Hootsuite'e üye olup belirli süre ücretsiz kullanabilirsiniz ama tüm özelliklerini aktif hale getirmek için ücretli versiyonu kullanmanızı öneririz.

Hootsuite Türkçe Midir?

Markalar ve ajanslar tarafından en çok kullanılan sosyal medya takip ve istatistik araçlarından biri olan Hootsuite, Türkçe olarak hizmet veriyor.

Hootsuite Impact Nedir?

Hootsuite Impact ile markanızın sosyal medyada oluşturduğu ticari değeri hesaplayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızda potansiyel müşterilerinizin dönüşümünü ve satışlarınızın artışını okunması kolay ve anlaşılabilir grafiklerle görüntüleyebilirsiniz.

Hootsuite Hootlet Nedir?

Hotlet Hootsuite’in tarayıcı eklentisidir.