Performans Pazarlaması Nedir?

Performans pazarlaması yani bir diğer adıyla Affiliate marketing, şirketlerin hem reklam, hem de satış yapmalarını sağladığı için çifte kazançlı bir sistem. İrili ufaklı birçok şirket bu yolla ürünlerini çok büyük reklam bütçeleri ayırmadan tanıtılan bir reklam modelidir.

Bunun içinse bir affiliate network’ü ile anlaşmak yeterli. Şirketler ürünlerinin pazarlanması için hedeflenen eylem karşılığında bir komisyon oranı belirlerler. Hedeflenen eylem satışın gerçekleşmesi, üyeliğin oluşturulması, bir forumun doldurulması veya bir programın indirilmesi gibi farklı şekillerde tanımlanabilir. Bu sayede de hem ürününü satmak ya da tanıtmak isteyen şirketler, hem de yayıncılar kazanmaktadır. Yani affiliate kelimenin tam anlamıyla bir kazan-kazan modelidir.

Affiliate Marketing

Performans Pazarlaması Nedir?

Alternatif dijital pazarlama kanallarından biri olan affiliate marketing, kendi yapısı gereği diğer pazarlama mecralarından doğal yollarla farklılaşır. Bunun sebebi, performans pazarlamasının tamamen reklam verenin istediği ve seçebildiği performans dinamiklerine (satış, üye, tık, gösterim vb.) dayalı olarak hizmet vermesi ve buna göre ücretlendirilmesidir. Performans pazarlamada farklılaşmak için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, “reklam veren – yayıncı” ilişkisinin koordinesidir. Bunun için ise performans pazarlaması profesyonellerinden destek almanız gerekir. Performans pazarlamasını amatör olarak aldığınız zaman istediğiniz gibi bir pazarlama yönetimi alamayacaksınız. Clicks’us olarak verdiğimiz marketing hizmeti ile sitenizdeki satışları ve reklamları yönetiyor, kar elde edebileceğiniz şekilde ayarlıyoruz. Uzman ekiplerimiz tarafından yapılan affiliate marketing, sitenizin akışını, reklam kısmını, site trafiğinizi ve alınan reklamların site içeriğinize zarar vermeden yayınlanmasını sağlıyoruz. Müşterilerimizin isteklerine en iyi şekilde karşılık vererek yaptığımız marketing çalışmalarında, normalde çok fazla harcayacağınız paranızı minimuma indirerek en iyi şekilde yararlanmanızı sağlıyoruz. Piyasa da bir çok kişi tarafından yapılan affiliate marketing ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Oldukça kapsamlı ve hizmeti alan kişileri mağdur etmeden yapılması gereken bu işlem amatör ellerde kötü sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Deneyimli ekibimiz, internet siteniz için her türlü hizmeti vermekte ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.