DoubleClick For Publishers (DFP) Small Business, sitenize reklam vermek isteyen kişilerin reklamlarını sitenizde yayınlamayı sağlayan bir alt yapıdır. Bir diğer şekilde web sitelerine, mobil web sayfalarına, mobil uygulamalara, oyunlara veya bunların bir kombinasyonuna yayınladığınız reklamlarınızın yönetimini kolaylaştıran, kapsamlı bir barındırılan reklam sunma platformudur

google-dfp-small-business-resmi

DFP Small Business, kolaylaştırılmış trafik işlemlerini, ileri düzey öngörme ve raporlama olanağını, entegre gelir optimizasyonunu ve dünyanın en geniş reklam veren havuzuna doğrudan erişimi içeren, doğrudan ve dolaylı olarak satılan reklamları yönetmek ve büyütmek için eksiksiz bir araç seti sunar. DoubleClick For Publishers Small Business, Google’ ın sağlam ve güvenilir alt yapısı ile büyümek için sağlam bir temel ve dünyanın en büyük yayıncıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış güvenilir bir erişim sağlanmıştır. Reklam yayıncısı olan sitelerin genellikle tercih ettiği Google DFP Small Business sitelerinde yayınladıkları reklamları daha kolay ve daha şekilde yayınlıyorlar.

DFP Smalll Business Kullanım Yararları

Sitenizde yayınladığınız veya yayınlayacağınız reklamların gelirini en üst düzeye çıkarmak için eksiksiz bir araç seti sağlar.

  • Ürünü kurup çalıştırmak için basit bir ara yüze, iş akışı ve envanter sistemine sahiptir.
  • Güvenilir öngörme, raporlama ve hedefleme yeteneklerini içeren, işinizle birlikte büyüyüp gelişen bir gelişmiş özellik kümesine sahiptir.
  • Google AdSense ve diğer reklam ağları aracılığıyla geniş bir reklam veren havuzuna dinamik bir şekilde bağlıdır. Böylelikle sitenize reklam vermek isteyen firmalar size ulaşabilir, sitenize bakabilir ve sitenize reklam vermek isteyebilir.

Doğrudan satış yapan ve garanti edilemeyen web sitesi işletenler DFP Small Business kullanmayı tercih ediyorlar. Aynı zamanda, reklam sunmayı hızlı bir şekilde başlatmak isteyen site sahipleri, yayınladıkları reklamlarının kime, ne zaman ve nerede ulaştıkları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen site sahipleri ve en fazla parayı kazanmak için istikrarlı bir yönteme ihtiyaç duyan site sahipleri Google DFP Small Business kullanmayı tercih edenler arasındalar.

DFP Small Business, birden çok ekranlı bir kitle için reklamlarınızı yönetmenizi sağlayacak eksiksiz bir araç seti sunar. Bunlar;

  • Tüm reklam ağlarınızı, uygulamalarınızı, oyunlarınızı ve sitelerinizi trafiğe eklemek için tek bir merkezi yer.
  • Doğrudan reklamverenlerinize kaç gösterim satabileceğiniz konusunda daha iyi fikir edinmenizi sağlamak için gelişmiş öngörme özelliği.
  • Google AdSense ve Google Ad Exchange’in diğer ağlarla gerçek zamanlı rekabet etmesine olanak sağlayan toplam gelir optimizasyonu. Böylece, her reklam gösterimi için en fazla geliri elde edebileceksiniz.

Google DFP Ne İşe Yarar?

DFP, her bir reklam birimi için HTML veya JavaScript kodunun snippet’leri olan reklam etiketleri oluşturur. Bu etiketleri web sayfalarınıza ve mobil uygulamalarınıza yerleştirirsiniz. Bir kullanıcı içeriğinizi ziyaret ettiğinde, etiketler her bir reklam birimini belirler ve DFP’den reklam ister. DFP, her bir reklam istediği oluşturduğunuz kampanyalar arasından en iyi olanı seçer, yayınlar ve etkinliği kaydeder. DFP kullanıcıların kaç kere tıkladığını, hangi raporların hangi envantere sunulduğu ve buna benzer bir çok işlemi kaydeder ve sunar.