SEO meraklılarının dikkatini çekecek bu eklentilerle SEO’ya dair gerçekleştireceğiniz aksiyonları bilimsel verilere dayandırabilir ve hataları açıkça görebilirsiniz. Genel olarak kullanılan pek çok SEO aracı mevcut tabi ki ancak daha pratik ve daha hızlı çalışma yapmak isteyenlere yönelik internet tarayıcılarında kullanılabilen birçok araç mevcut. 2017 senesinde en popüler olanları derlediğimiz bu içeriği okuduktan sonra SEO’ya dair sizlerin de kullandığı tarayıcı eklentileri varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

SEO CHROME EKLENTİLERİ

  1. DETAILED SEO EXTENSION

SEO META in 1 CLİCK eklentisine oldukça benzemektedir. Farklılıkları arasında Detailed SEO Extension eklentisi yapısal veri işaretlemeleri hakkında bilgiler bulundurmaktadır. Kullanışlı arayüzü ile birlikte aradıklarınızı hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

detailed-seo-extension

  1. MOZBAR

400.000 üzeri yüklemeye sahip olan MozBar on-page konularına dair faydalı olabilecek bilgiler veriyor.  Pek çok metriği içerisinde barındıran MozBar genel bir overview ile de incelemek istediğiniz site hakkında sizleri bilgilendiriyor.

mozbar-chrome-seo-eklenti

  1. Ayima Redirect Path

Bu eklenti ile girdiğiniz sitedeki yönlendirmeleri, yönlendirme hatalarını, sunucu hatalarını vb. pek çok şeyi basitçe görebilirsiniz. Aşağıda görselde bir Ayima Redirect Path örnek çıktısı mevcuttur.

ayime-path-seo-chrome-eklenti

  1. SEO META in 1 CLICK

Bu eklenti ile on-page tarafta H etiketi hiyerarşisi, meta düzenleri vb.  SEO konularını açıkça görebilirsiniz. Daha detaya inersek görselleri, linkleri, canonical URL yapısını, meta tagları, sayfa hızlarını da eklentinin içerisinde bulabilmeniz mümkün. Aşağıdaki görselde zaten eklentinin içerisinde neler bulabileceğinizi net olarak görebilirsiniz.

SEO-Meta-In-Meta-Chrome-Eklenti

Başlangıç seviyesi hızlı ve pratik analizler için hem zamandan kazanabileceğiniz hem de on-page ile ilgili düzenlemelere dair fikir sahibi olabileceğiniz bu eklentiler Google Chrome‘da kullanılan en popüler ve faydalı eklentiler olarak literatürde yerini almış durumda.