Son zamanlarda metin tabanlı yapay zeka hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Bu durum halkın ve çalışanların da bilgi edinme ve düzenleme işlemlerini yapay zeka kullanarak geliştirmelerine olanak tanıdı. Bunların öncülerinden biri olarak görülen ChatGPT’nin, her yapay zekanın olduğu gibi eksikleri bulunmaktadır.

İşte bu eksikleri kapatmak için oluşturulan ve ChatGPT sonuçlarınızı değiştiren, hayatınızı kolaylaştıran en iyi ChatGPT eklentileri.

ChatGPT For Google

ChatGPT for Google, ChatGPT’nin Google’da yaptığınız aramalarla aynı anda çalışarak, size ChatGPT’nin verdiği cevapları gösteren bir eklentidir. Aynı zamanda ChatGPT for Google eklentisi, işaretleme oluşturma, kod vurgulamaları ve özel tetikleme modlarını içerisinde barındırmaktadır. ChatGPT Plus ve ChatGPT 4 içeren hesabınız varsa, özelliklerini kullanmanıza da fırsat sunmaktadır.

chatgpt-for-google

WebChatGPT

WebChatGPT eklentiler arasında kendi yerini, özelleştirmeleri ile kazanmış durumdadır. Bilindiği üzere ChatGPT bilgi tabanı 2021 ile sınırlıdır. WebChatGPT eklentisi sayesinde bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Bu eklenti, sorgularınızı web sonuçları ile karşılaştırmanızı ve URL’den metni çekmenizi sağlamaktadır. Bununla beraber, herhangi bir referans site vermediğiniz durumlarda sizlere hangi kaynakları kullandığını da sunabilmektedir.

webchatgpt

ChatGPT Writer

Gmail için yapılan ChatGPT Writer eklentisi, anlaşılır mailler yazmanızı kolaylaştırır. OpenAI ile giriş yaparak bu eklentiye erişebilir ve maillerinize hızlı cevaplar verebilirsiniz, ayrıca sitelerdeki formları doldurmanızda da yardımcı olabilir.

chatgpt-writer

Wiseone

Tarayıcı penceresine entegre bir şekilde çalışan bu eklenti, çevrimiçi okuma deneyimlerini kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Yani bir okuma yardımcı pilotu olarak da tanımlanabilir.

Karmaşık görünen bölümleri otomatik olarak okumakta ve sizler için basitleştirmektedir. Herhangi bir şey sor, özetle, öner gibi özellikleri ile birlikte okuma deneyiminizi de artırmaya yardımcı olabilmektedir.

En önemli özelliklerinden biri de Wiseone, birden fazla site ile karşılaştırarak okuduğunuz bilginin doğruluğunu teyit edebilmektedir.

wiseone

TweetGPT

TweetGPT, ChatGPT eklentileri arasında en efektif eklentilerden biri olarak sıralanabilir. Bu eklenti, düşünülmüş ve doğru açıklanmış tweetler oluşturmanızı ve tweetlere hızlı cevaplar vermenizi sağlar. ChatGPT ile X arasında bir köprüdür.

ChatGPT API kullanarak ilgi çekici konuşmalar yapmaya hazır mısınız?

tweet-gpt

Merlin

Merlin, Youtube videolarını özetleme, e-posta yanıtları oluşturma, sosyal medya platformlarında etkileşim oluşturma gibi özellikleri birleştiren bir eklentidir.

Bununla birlikte ücretsiz olması ve gizliliği ön planda tutması, kullanıcıların memnuniyetini sağlamaktadır.

merlin

ChatGPT Prompt Genius

ChatGPT Prompt Genius, kapsamlı istem kitaplığı, çok çeşitli özelleştirme seçenekleri sağlamak için tasarlanmış ücretsiz bir eklentidir.

Aynı zamanda sohbet geçmişinizi HTML, PDF, PNG gibi farklı formatlarda dışa aktarma seçenekleri de sunmaktadır. Açık kaynak koda sahip bu eklentiyi deneyimlemenizi öneriyoruz.

chatgpt-prompt-genius

Engage AI

Engage AI, Linkedin yorumlarınızı kolayca yazmanızı sağlar. Bu ChatGPT Chrome uzantısı, arkadaşça, komik, katılmama, tebrik etme gibi hazır şablonları da sunar.

Eklentiyi kullanmak için tek yapmanız gereken Linkedin hesabınıza giriş yapmak ve cevap vereceğiniz gönderinin yorum bölümüne tıklamak.

engage-ai

Youtube & Article Summary Powered By ChatGPT

Youtube ve makalelerin özetini hızlıca çıkarmak için ChatGPT tarafından desteklenen bir özelliktir. Bu özellik ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Tek yapmanız gereken, özet istediğiniz videonun küçük görselinde bulunan imlece tıklamanız. Eklenti gücünü göstererek, sizlere ana fikir ve kavramları hızlı bir şekilde tarar ve çıkarır.

Superpower ChatGPT

Superpower ChatGPT uzantısı, ChatGPT sayfasına oldukça fazla özellik eklemektedir. Bununla birlikte ChatGPT’nin sizlerin istediği şekilde hareket etmesini sağlayabilirsiniz.

superpower-chatgpt

Promptheus

ChatGPT aramalarını yaparken araç mı kullanıyorsunuz? Yemek tarifinde yanlış yaptığınız bir şey olduğunu düşünüyorsunuz ve ChatGPT üzerinden mi soracaksınız? Promptheus tüm bu sorunları ortadan kaldıran eklentilerden biridir.

En önemli özelliği sizler için ChatGPT’yi bir sesli asistana dönüştürmesidir. Promptheus, dil seçenekleri ile birlikte konuştuğunuz dili de algılamak için özelleştirilebilmektedir.

ChatGenie

ChatGenie, ChatGPT özelliğinizi tüm Chrome içerisinde kullanmanıza yarayan bir eklentidir. Kurulumu yaptıktan sonra ChatGPT kullanmak istediğiniz herhangi bir zamanda, gezinme çubuğu üzerinden ChatGPT’yi çalıştırabilirsiniz.

Aynı zamanda ChatGPT, düzenli bir şekilde ping işlemi uygulayabilmektedir. Bu da uzun süreli ChatGPT kullanabilmenize olanak sağlamaktadır.

chatgenie

Tüm bunlarla birlikte ChatGPT’nin sınırlarını zorlayabilir ve kendinizi geliştirme aşamalarında ChatGPT eklentileri ile birlikte hızlandırabilir ve tamamlayabilirsiniz.