Dijital medya ajansınızı seçerken pek çok farklı kritere dikkat etmeniz önerilmektedir. Günümüz için son derece önemli olan bu konu işlerinizin başarısı ile doğru orantılı olacaktır. Bu nedenle dijital pazarlama ajansı nasıl seçilir hakkında önemli bilgiler vereceğimiz yazımızı dikkatle takip edebilirsiniz.

Sektör dijital olunca haliyle işler, referanslar, performanslar dijital oluyor ve çok fazla manipüle edilebiliyor. Bu konuda iyi referanslara sahip ajanslar ile çalışmak ilk seçenek olmalıdır. Sektörünüzde daha önce çalışmış, başarılı case biriktirmiş firmaları tercih etmeniz işinizi ileriye taşıyacaktır.

Ajans Seçimi!

Çok sayıda ajans ile görüşme yapmak kafanızın biraz olsun karışmasına neden olacaktır. Markanızı ve hedeflerinizi en iyi şekilde anladığını düşündüğünüz ajans sizin için iyi bir alternatif olabilir. Bunu seçmek elbette daha önceki başarılarını göz önünde bulundurmalısınız. Sizin hizmetlerinizden çok uzaklarda hedefler peşinde koşacak bir ajans tam olarak sizi ifade edemeyecektir. Hayal satan ajanslardan her zaman uzak durmalısınız, dijital pazarlamanın, ofline pazarlamaya yönelik en büyük avantajı ölçülebilir olmasıdır. Bütün hedefleriniz gerçekçi ve ölçülebilir olmalı. Küçük veya orta ölçekli iş yerlerinin ajanslardan beklentileri çok yüksek seviyelerde ise bunun karşılanması oldukça güç olacaktır. Bu çalışmalar zaman içerisine yayılması gereken ve kısa sürede beklenen verimin alınamayacağı süreçlerden geçmenize neden olabilir. Markanızı iletişimini, başta sosyal medya kanallarında temsil edecek olan ajansınızın konu hakkında ciddi bir bilgi birikimi olması ve yeniliklere karşı son derece açık olması önemlidir. Eski pazarlama tekniklerinde kalmış ve sizi her sefer artık uygulanmayacak kadar eski olan metotlara yönelten bir firma ileriye doğru adımlar atmanız önünde ciddi bir engel teşkil edecektir. Mevcut ve potansiyel müşterilerinizi iyi tanıyan bir ajans her zaman hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda size destek verecektir.

Sıralayacak olursak;

  • Müşteri yorumlarını dinleyen,
  • Gelen sorulara cevap veren,
  • Ulaşılabilir olan,
  • Gerçekçi hedefler veren,
  • Referans ve başarılı işler yapmış olan,
  • Kısaca dijital medya üzerinde sizinle ilgili konuşmalar başlatan ve bunları hedefleriniz doğrultusunda başarıyla yönlendiren bir ajans markanızın olumlu yönde gelişmesi üzerinde etkili olacaktır.

Ajansınızın Sunması Gereken Hizmetler

SEO ajansı olarak ele alırsak bu durumu; Stratejik SEO planınızın çıkarılması ve planlanan aktivitelerin zamanında gerçekleşmesi için çalışmalar yapılması ajansınızın vermesi gereken en temel işler arasında yer almaktadır. Dijital pazarlama ajansı nasıl seçilir diye düşünerek ve özenli çalışmalar yaparak siz de en doğru kararı verebilirsiniz. Takipçilerinizin markanıza olan ilgisinin artırılması ve gelecek aktivitelerin heyecanla beklenerek takipçi sayınızın artması başarılı bir çalışma olacaktır. Marka bilinirliğinin artırılması yönünde yapılacak çalışmalar ile koordineli olarak sonuçların raporlanması ve analiz değerlendirmelerine göre yeni planların hayata geçirilmesi son derece önemlidir. Seçeceğiniz ajansın gelişmeleri takip eden ve müşterilerin nelerden hoşlandıklarını anlayabilen vizyoner bakış açısına sahip olmasını tercih etmelisiniz.

Clicks’us olarak ; ekonomi, otomotiv, emlak, e-ticaret ve teknoloji sektöründe başarı ile işler yürüten ve yürütmüş bir ajansız. Her ajansın uzmanlaştığı alanlar farklı olabilir, yazının başında belirttiğimiz gibi bu önemli bir nokta, buna dikkat etmeniz sizi ve kurumunuzu başarıya götürecektir.