Doğa Sigorta Dönüşüm Rakamlarını %465 Artırdı!

Doğa Sigorta 2013 yılından beri ülke çapında 1850’den fazla profesyonel acentesi, brokerleri ve bankasürans kanalları, geniş servis ağı ile hizmet veren sigorta şirketidir. Güven Doğasında Var mottosuyla 2017 sonunda, gerek prim üretiminde gerek hizmet kalitesinde sektörün ilk 10 şirketi arasında yer almıştır.

Clicks’us Digital olarak 2018 Ekim ayında başlayan Doğa Sigorta maceramız 1. yılını geride bıraktı. Bir yıllık süreçte organik dönüşüm anlamında ciddi bir başarı yakaladık.

1 Yıllık SEO Dijital Dönüşüm Grafiği

Doga Sigorta Yillar Grafigi - Doğa Sigorta Dönüşüm Rakamlarını %465 Arttırdı!

Bu süreçte majör olarak nitelendirdiğimiz hatalara öncelik vererek düzelttik.

  • Web sitesindeki yazılımsal hatalar, kullanıcı deneyimi hataları vb. bir çok sebep yüzünden potansiyelimizin büyük bir kısmını kullanamıyorduk.
  • Yazılımsal hataların giderilmesi, kullanıcı odaklı arayüz geliştirmeleri ve en önemlisi SEO geliştirmeleri ile siteye giren ziyaretçi sayılarımızı arttırdık ve ziyaretçilerin poliçelerini rahatça oluşturma imkanı sağladık.

Böylece Doğa Sigorta web sitesinden kesilen poliçe sayısını %465 oranında arttırdık.

Anahtar Kelimelerimizin Ortalama Pozisyon Değerleri Grafiği

Doga Sigorta Anahtar Kelime Grafik - Doğa Sigorta Dönüşüm Rakamlarını %465 Arttırdı!

Takip ettiğimiz 90 anahtar kelimemizin ortalama pozisyon değeri başladığımızda 12 civarı seyrederken güncel değerlere baktığımızda 5 civarı seyretmektedir.