bitdefender-clicksus-ile-organik-trafik-artisi

Bitdefender Non-Brand Trafiğini %1068 Artırdık!

Dünya genelinde 500 milyon kurumsal ve ev kullanıcısı olduğunu 2014 yılında belirten Bitdefender mobil ve masaüstü cihazlar için birbirinden farklı güvenlik yazılımı üretiyor. Son 10 yılda en fazla Yılın Ürünü ödülünü alan antivirüs yazılımı Bitdefender: iş, oyun, kişisel ve aile kullanıcılarına  kadar geniş bir yelpazeye farklı çözümler üretiyor.

Clicks’us olarak Bitdefender ile hem SEO hem de Yazılım tarafında danışmanlık sağlıyoruz. Her ay yükselen organik trafikle birlikte markayı bilenlerin aksine bilmeyen kişilere markayı tanıtmak ve ürünlerinin daha fazla satışa dönmesi için çalışmalar yaptık. Sadece tıklanma değil bunlardan dönüşüm elde etmeyi hedeflediğimiz Bitdefender ile yakaladığımız başarı hikayesini sizlere de anlatarak kutlamak istedik.

Bitdefender ile ne zamandır çalışıyoruz?

Mart 2021 tarihinde başlayan ve organik trafik kanallarına yönelik geliştirmeler yönünde iş ortaklığımız sürüyor.

Bitdefender ile hedefimiz ne?

Bitdefender güvenlik yazılımı firmaları arasında zaten bilinen bir marka. Markayla ilk çalışmaya başladığımızda organik kanallardan aldığı anahtar kelimelerin analizini yaptık ve markasız olarak aldığı tıklanmaların ürünlerle bağımsız olduğunu ve bunların satışa dönmesinin çok zor olduğunu gözlemledik. İlk olarak kullanıcının girdiği mevcut sayfalarda kullanıcıyı ürünlere nasıl yönlendirebileceğimizi planlayarak satışa teşvik için yöntemler ve yeni CTA’lar geliştirdik.

Kullanıcı ve kurumsal müşterileri hedefleyerek belirlediğimiz blog içerikleriyle ilk olarak markasız (non-brand) olarak trafik elde etmeyi hedefledik. Markasız aramalardan gelen ürün bazlı blog içerikleri kısa sürede etkisini göstererek bir sonraki hedef olarak gelen tıklanmalardan dönüşüm elde etmek oldu.

Bitdefender markasız organik tıklamaları
Bitdefender non-brand organik tıklamaları

Ne kadar büyüdük?

Geliştirdiğimiz seo stratejileri ve çalışmalarla birlikte büyümek her zaman ilk hedefimiz olsa da gelen tıklanmaları lead’e çevirmek önceliğimiz oldu.

Çalışmaya başladığımızdan itibaren markasız aramalardan gelen tıklanmalarda %1068 büyüdük!

Bitdefender organik trafik grafiği
Bitdefender organik trafik grafiği

 

Bitdefender ile ilgili arama sonuçlarını incelediğimizde marka bazlı aramalarda aslında rakiplerimizin diğer güvenlik yazılımı üreten markalar değil uygulama indirme siteleri olduğunu fark ettik. Bu sonuca vardığımızda “Bitdefender” ile ilgili aramalarda da çalışma yaparak yıl sonunda markalı aramalar dahil gelen tıklanmalarda %230 büyüme yakaladık!

SİZE YARDIMCI OLMAK İÇİN HAZIRIZ

Şimdi işinizi dijitalde nasıl büyütebileceğinizi konuşalım