Ağızdan ağza pazarlama tüketicinin sesidir ve geleneksel pazarlamadan kat kat daha güçlüdür. Toplum olarak, genellikle başkalarının fikirlerine daha çok önem verdiğimiz için bu yöntem diğer pazarlama yöntemlerinden çok daha fazla etkilidir. Temel mantığı hizmeti veya ürünü kullanan kişinin çevresine tavsiye etmesidir. Aynı zamanda bu pazarlama çeşidini hizmet veya ürünün satışını hızlandırma süreci diye adlandırabiliriz. Genelde kendi kendine gelişen bu süreci kontrol etmek mümkündür. Oldukça doğal, samimi ve dürüst bir pazarlama taktiğidir.

Gerçekten iyi bir ürün satıyorsanız olumlu-olumsuz düşünce ve yorumlar size maddi kazanç sağlayabilir. Arkanızda güçlü gönüllülerin oluşabilmesi için müşteri memnuniyetine ihtiyacınız vardır. Bu da faydalı ürün veya hizmet üretmekten geliyor tabii.

Müşteri birçok alternatif arasında seçim yapmakta zorlanmış durumdayken; akraba, arkadaş, iş arkadaşı, komşu, sosyal ortamdaki kişilerin tavsiye ettiği, önerdiği ürüne, hizmete veya markaya yönelmesi çok doğaldır. Bu sebeple satışlarınızın artması gözle görülür hale mutlaka gelecektir. Üstelik bunu düşük maliyetle elde etmiş olacaksınız.

Tahmin edersiniz ki firmaların kendi kendilerini anlattığı bir ortam çok inandırıcı gelmez. Ama bunu sizin adınıza başkaları yaptığında ürün hakkındaki bilgiyi arkadaş çevresinden, yakın çevreden alınca çok büyük ve objektif bir kitleye erişmiş olursunuz. Bu yöntemle sahip olunan bilgiyi genişletmek oldukça ucuz ve kalıcıdır.

WOMM; insanların aktif olarak yer aldığı forumlar ve sözlükler gibi sosyal mecralarda marka bilinirliğini artırıp güven duygusu sağlamak ve kullanıcıların referansını almak için kullanılan yöntemlerden biridir. Bu çalışmamız çeşitli web siteleri üzerinden gerçekleştirileceği için backlink yani referans bağlantı profilimizi de güncellemede etkili olmaktadır. Birçok siteden çalışma yaptığımız siteye link çıkışı sağlanmaktadır.

Sonuç olarak ağızdan ağza pazarlamanın markanıza kazandırdığı 4 önemli maddesi vardır;

  • Güvenilirlik
  • Müşteriye dayalı olması
  • Zaman tasarrufu
  • Para tasarrufu

Clicks’us Digital olarak kendi networkümüzde bulunan sözlük siteleri, forum siteleri, bloggerlar, haber siteleri ve kapalı sosyal medya gruplarına ilgili ürünü, hizmeti ya da markayı doğal gözüken yöntemlerle duyurarak ağızdan ağza pazarlama yöntemini uygulamakta ve takibini yapmaktayız.

Sizler de markanız hakkında konuşulmasını ve potansiyel müşterilerinizin sizi aradığında hakkınızda olumlu yorumlar yapıldığını görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz!