Kurumsal SEO


Eğer profesyonel bir firma veya prestij sahibi bir şirketseniz, arama motoru optimizasyonu konusunda potansiyel müşterilerinize ulaşmak için yardıma ihtiyaç duyarsınız. Müşteri adaylarınızın şuan siz bu yazıyı okurken bile yaptığı aramaları kaçırmamak için Clicks’us SEO hizmetinden faydalanabilirsiniz!

KURUMSAL SEO 1600x584 - Kurumsal SEO

Neler Yapıyoruz?

Uzman SEO analistlerimiz web sitenizin ihtiyaçlarını belirler ve buna uygun Clicks’us hizmetlerinden hangisinin size ideal olacağına karar verir.

 • Kapsamlı SEO
 • On-Page SEO Geliştirmeleri
 • OFF-Page SEO Geliştirmeleri
 • Manuel Spam

Bütün süreçler , pazar fırsatları ve sonrasında yapılacak işlemler titizlik ile SEO’nun ruhuna uygun şekilde ve sadece size özgün işleme konur.

Uzun süreli çalışmalar neticesinde yol haritası oluşturulur ve taahhütlü şekilde Clicksus güvencesi ile çalışılır.

Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda bulunmak markanıza prestij ve yatırım getirisi sağlar!

Kurumsal Markalar İçin SEO Neden Önemlidir?

 • Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda bulunmak markanıza prestij ve yatırım getirisi sağlar.
 • Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları web sitenizin tüm sayfalarında “Kalite Puanları” nı artıracağı için dijital kampanyalarınızın tümünde maliyet fiyatlarını aşağı çeker.
 • Markanızı arama motorlarında arayan potansiyel müşterilerinizin direkt olarak sitenize ulaşmasını sağlar.
 • Başta Google arama motoru optimizasyonu ile aramalarda siteniz üst sıralarda bulunur. En çok kullanılan arama motoru Google, sizlere daha çok müşteri kazandırır.
 • Marka ve PR iletişiminde pozitif etkiler doğurur.
  Daha fazla kitleye ulaşıp, sitenizin gelirlerini artırır.
 • Son olarak, Arama motoru optimizasyonu sadece sıralama başarısı değildir. Başarılı bir SEO çalışması sonrasında bütünüyle kaliteli siteler ve organik trafik ortaya çıkar.

SEO Açılımı

SEO, İngilizce bir kısaltmadır. SEO açılımı “Search Engine Optimization” olarak literatürde yer almaktadır. Türkçe’ye “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak çevrilmektedir.

Peki SEO ve Google İlişkisi Nedir?

SEO kavramı genel olarak web sitelerinin arama motorlarına yönelik optimize edilmesi, iyileştirilmesi olarak bilinir. Tabi ki bu kavramda odak noktası olarak Google ön plana çıkmaktadır. Dünyanın en popüler arama motorlarının önde gelen isimlerinden biri olan Google kullanıcılarını arama sorguları içerisinde en doğru sonuçlara ulaştırabilmek için kendi içerisinde bir algoritmaya sahip. Bu algoritmanın sağlıklı çalışması Google kullanıcılarına verimli sonuçlar sunması demektir. Bu bağlamda SEO ve Google ilişkisi web siteler aracılığı ile birbirini tamamlamaktadır. Dolayısıyla içeriklerini ziyaretçilerle buluşturmak isteyen siteler SEO metriklerine önem vermeli ve bu metriklerin Google algoritmasında bir karşılığı olduğunu her zaman için bilmelidir.

SEO Kavramındaki İnsan Faktörü

SEO, web sitelerin anahtar kelimelerinde daha iyi sıralar elde etmek için kullandıkları yöntemlerin tümüne verilen isimdir. Bu yöntemlerin içerisinde SEO metriklerini baz alarak sitelere özel on-page ve off-page SEO stratejileri üretmek gibi detaylı konularda vardır. Ancak zaman zaman unutulan çok önemli bir konu var ki bu da insan faktörüdür. Aslında arama motorlarının en temel öğesi insandır. İnsan olmadan arama motorlarının hiç bir anlamı yoktur. Bu bilinci en iyi şekilde yansıtan, insan faktörünü odak noktası yapan örnekler arasında Google ve YouTube gibi dünyanın en çok kullanılan arama motorları vardır. Google örneğinden yola çıkacak olursak Google, kullanıcılarına en doğru sonuçları, en faydalı içerikleri sunmayı hedeflerken geliştirdiği algoritmaların tamamında insan davranışlarını baz alarak bu üretimi gerçekleştirmiştir. Bunun geçmişte pek çok örneği vardır ve gelecekte de kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve en doğru sonuçları ziyaretçilerine sunmak anlamında geliştirmeler olacağını tahmin etmek çok zor değildir. Bu sebeple web sitelerine SEO ile ilgili geliştirmeler yaparken insan odağını baz almak çok önemlidir.

Clicks’us Digital ve Kurumsal SEO

Clicks’us Digital olarak SEO geliştirmelerine başlamadan önce sizi, daha sonra sitenizi dinliyoruz. Temelde bir sitenin neye ihtiyacı olduğunu belirlemek yol haritası çıkarmanın, bir SEO projesi yürütmenin ilk adımı olduğunu düşünüyor ve sitenizi 360 derece analiz ediyoruz. Bu bağlamda bir persona oluşturuyor temelde SEO gereklerinin neler olduğunu çıkarıyor ve bunları bir strateji çerçevesinde dayanakları ile birlikte sizlere sunuyoruz.

Oluşturduğumuz SEO yol haritası ve SEO stratejisi ile hedefler belirliyor, bu hedefler doğrultusunda işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

SEO Açılımı Nedir?

SEO, Search Engine Optimization kelimesinin kısaltıması olarak kullanılmaktadır. Türkçe'ye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilmektedir.

SEO Katkıları Nelerdir?

Arama motoru optimizasyonu ile aramalarda siteniz üst sıralarda bulunur. En çok kullanılan arama motoru Google, sizlere daha çok müşteri kazandırır. Aynı zamanda reklam maliyetlerinizi düşürür.

SEO Yapmak ADS Maliyetlerini Düşürür Mü?

Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları web sitenizin tüm sayfalarında kalite puanlarını artıracağı için dijital kampanyalarınızın tümünde maliyet fiyatlarını aşağı çeker.