Beta Kimya’nın Organik Trafiğini %405 Artırdık

Hayatına, su bazlı P.V.Ac mobilya tutkalları üreterek başlayan BETA Kimya A.Ş. 1987 senesinde İstanbul’da kurulmuştur. BETA KİMYA A.Ş. TİM verilerine göre 2016 yılında ihracatta Türkiye’nin ilk 1000 firması içinden 791. sırada yer almıştır. Bu başarısının yanı sıra firmamız 2011 yılından bu güne üst üste 6 kez ihracat lideri olmuştur.

Clicksus olarak bizler Beta Kimya’ya hem sosyal medya iletişimi hem de SEO kaynaklı organik trafik sağlamak konusunda 360 derece hizmet veriyoruz. Bu dönemde verilerimize yansıyan üst üste kırdığımız rekorlar sonrasında bir başarı hikayesi yazmak istedik. Elbette sektör rekabeti ve diğer detaylar göz önüne alınarak rakamlar yüzdesel olarak verilmiş herhangi bir rekabet ortamı yaratmamak için dikkat edilmiştir.

Önemli Not: Sadece organik kanallardan elde edilen trafik verileri üzerine düzenlenmiştir. Veriler Google ve Semrush kaynaklıdır

Keyifli okumalar dileriz.

Çalışma Süresi

Ocak 2020 – Haziran 2020

Çalışma Şekli

Çatı olarak, Sosyal medya yönetimi ve organik trafik trafik artırmaya yönelik SEO geliştirmeleri ve bu geliştirmelerin düzenli olarak takibidir. Ekibimiz tarafından 3-6-9-12 aylık oluşturulan KPI’lar takibinde başarı kanıtlanmış olup, markamızla da düzenli olarak paylaşılmaktadır. Bu yazımızda bir kısmını paylaşacağız.

  • Sevgili markamız ile çalışmaya başladığımız dönem yani 01.01.2020 – 30.01.2020 ile günümüz  01.06.2020 – 30.06 2020 tarihleri birbirleriyle kıyaslandığında toplamda %75 oranında bir organik trafik artışı sağlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Organik-Trafik-Artisi

  • Bu organik trafik artışını sağlamak için düzenli olarak anahtar kelime araştırması ve geliştirmeler yapmaktayız. Bu doğrultuda organik anahtar kelime grafiğimiz her ay yükselerek devam etmekte. Yıllık olarak baktığımızda Semrush’tan aldığımız grafik gösteriyor ki Ocak 2020’de toplamda 1005 anahtar kelimeye sahipken Haziran 2020’de 1509 anahtar kelimeye hitap ediyoruz. Bu süreçte organik anahtar kelimelerimizde %50 oranında bir artış gerçekleşti.

Beta-Kimya-Organik-Kelimeler

  • 2020 1.çeyrek ve 2020 2.çeyrek kıyaslandığında %66,94 organik trafik artışı ve hemen çıkma oranlarında %19,87 düşüş sağladık. Bu arada hemen çıkma oranı ile ilgili yazdığımız blog yazımızı hala okumadıysanız aşağıya link bırakıyoruz.

Hemen Çıkma Oranını Düşürmek İçin Taktikler

Çeyrek-Kiyaslamalari-Beta-Kimya

  • Geçen sene aynı sezonla kıyaslama yapıldığında trafik değerlerimizde %405 oranında artış sağlandığı Google Analytics verilerine yansıdı.

Sezonsal-Karsilastirma-Artis

Sonuç : 

Verilerimizi toparlayacak olursak eğer ;

Geçen senenin aynı dönemine göre %405’lik bir trafik artışı sağladık.

SEO performansımıza en fazla katkı sağlayan metriğimiz hemen çıkma oranını %19.87 oranında düşürerek büyük bir başarıya imza attık.

SERP’de rekabete girdiğimiz toplam anahtar kelime sayımızı 6 aylık dönemde %50 oranında artırarak organik trafik katkısı sağladık.

Toplamda 6 aylık dönemde aylık bazda bakıldığında %75 SEO büyümesi gerçekleştirdik.

SİZE YARDIMCI OLMAK İÇİN HAZIRIZ

Şimdi işinizi dijitalde nasıl büyütebileceğinizi konuşalım