Affiliate Reklamcılığı


Reklamverenleri, yayıncıları, doğru müşterileri, doğru zamanda doğru ürünle eşleştirmenin gücü. Affiliate kampanya yönetimi!

AffiliateReklam 1600x584 - Affiliate Reklamcılığı

Affiliate Reklamları, performans pazarlaması denince akla gelen en güçlü ve en çok tercih edilen modellerden biridir. Satış ortağı pazarlaması olarak da bilinen mevcut pazarlama stratejinizde dönüşüm başına minimum maliyetle dönüşümler gerçekleştirmenin çok etkili bir yoludur.

Sadece görüntülenme almak ya da sadece sitenize ziyaretçi çekmenin yetmediği durumlarda direkt olarak Clicks’us ve Clicks’us çözüm ortaklarının yayıncı networklerinde bulunan sitelerden satış başına ödeme yöntemi ile kampanyanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Clicksus Affiliate Marketing Süreçleri

Affiliate Marketing sisteminde yer alan; reklamveren, reklamı yapılan web sitesi için oluşturulan trafik, kayıt ve ciro için bu sisteme ödemesini yapar. Web sitesine oluşturulan trafik, kayıt ve ciro gelirleri havuz hesabına aktarılır. Hem reklamveren hem de reklamın gösterildiği web sitesi bu durumdan karlı çıkar, kazanç sağlarlar. Reklamın gösterileceği web sitesi, banner ve text linkleri hedef kitleye uygun gösterim sağlayabiliyorsa tercih edilir.

Affiliate Reklamları (Satış Ortaklığı) performansı temel alır; kullanıcıları reklamlarınızı görmelerini veya sitenize tıklamalarını sağlayan diğer pazarlama kanallarının aksine, yalnızca kullanıcılar sitenizde dönüşüm sağladığında ödeme yaparsınız.