Google Reklamları

Google, ücretli arama reklamcılığının öncülerindendir ve Google AdWords platformu ile inanılmaz sayıda kullanıcıya yani potansiyel müşterinize ve daha fazlasına dokunabilirsiniz. Dijital ortamda en çok kullanılan reklam modellerinden olan Google Adwords reklamcılığını denemek için bir bütçe sınırlamanız da yok. Arama motorlarında müşterilerinizin arayabileceği kelimelere reklamlar vermek ve onları web sitenize yönlendirmek nihai satışa dönüşmesini sağlamak sizin elinizde.

GoogleAds 1600x584 1 - Google Reklamları

Clicks’us Digital bir Google Partner Ajansı olarak Google arama ağı reklamlarınızı yönetirken benimsediğimiz en önemli felsefemiz, doğru kişilere, doğru zamanlarda, doğru metinler ile reklamlar çıkmaktır.

Google Adwords tam olarak bunları yapabilmenize olanak sağlar. İsterseniz yerel bir pazarda, isterseniz global bir pazarda reklam verebilirsiniz.

PPC reklamcılığın en güzel özelliklerinden biri ise reklamınızı gören bir kullanıcının, reklamınıza Google üzerinden tıkladığında, arama yaptığında veya uygulamanızı indirdiğinde ödeme yapmanızdır. Böylelikle paranızı çöpe atmamış olursunuz. Bütün bunlar organik trafiğin de ötesinde en uygun maliyetli çevrimiçi pazarlama ve dönüşüm anlamına gelir.

Google Reklamı Vermek: Kısaca Nedir?

Google AdWords, reklamverenlerin kısa reklam metnini web ortamında arama yapan kullanıcılarına göstermek için rekabet etmesini sağlayan bir dijital reklamcılık hizmetidir.

Kısmen reklamverenler tarafından önceden tanımlanmış, reklam metinlerinin kullanıcılara gösterilen web sayfalarının içeriğine bağlayabilecek “anahtar kelimeler” üzerine kurulmuştur. Bu bağlamda reklamların çıkacağı anahtar kelimelerin seçimi oldukça önemlidir.

Sadece Google değil, Google ve 3.parti Google ortak networklerinde yayınlamak üzere planlar yapılabilir.

Bir Google Reklam Ajansı ile Çalışmanın Avantajları

Araştırma – Doğru Hedef Seçimi!

Doğru anahtar kelime seçimi yapılmazsa eğer reklamlar için ayırılan bütçe gereksiz yere kolayca harcanacaktır. Google arama motorunun kullanım yoğunluğu göz önüne alındığında ve her gün binlerce yeni sorgu yapıldığı düşünüldüğünde “Anahtar Kelime Seçimi” Google Reklamlarının bütününde en önemli alanı teşkil etmektedir. Google her kelimeye farklı bir değer belirlemiştir. “Web Tasarım” kelimesinin TBM (Tıklama Başına Maliyet) ile “Google’a Reklam Ver” kelimesinin TBM fiyatları farklıdır.

Kalite Skorlaması!
Google’ın her Landing Page (ziyaretçinin varış sayfası) için belirlediği bir kalite skoru mevcuttur. Reklamlara ödenen paralar kalite skoru metriğine bağlı olarak artabilir ve azalabilir. SEM tarafında sadece Google değil, tüm dijital reklam süreçlerinde sayfaların kalite skorunu optimize etmek; müşterilerin daha kolay gezinebileceği ve daha iyi deneyim yaşayacağı sayfalar oluşturmak maliyetleri düşürecektir. Yalnızca sizi anlayabilen, SEO ve analiz yeteneği güçlü bir Google reklam ajansı kalite skoru konusunda sizlere yardımcı olabilir.

Neden Clicksus SEM (Search Engine Marketing)
SEM (Search Engine Marketing) ciddi şekilde optimizasyon gerektiren bir süreçtir. Eğer kurumsal bir Google reklam ajansı seçmezseniz bütçenizi boşa tüketebilirsiniz.

Doğru anahtar kelime seçimi, doğru zamanlama, doğru reklam metinleri oluşturmak bu işin en temel kalemleridir. Herhangi bir Google reklam ajansı bütün bu süreçlere dahil olarak, müşterisine yardımcı olmakla yükümlüdür.

Clicks’us Digital olarak müşterilerimizin kampanyalarının en optimum şekilde ilerlemesi, en fazla dönüşümü en düşük bütçe ile alabilmesi için sürekli optimizasyonlar yapmaktayız. SEM kampanyaları yönetirken anlık olarak takip etmekteyiz.

YoutubeReklamcılığı 1600x1067g - Google Reklamları

Youtube Reklamları

Dünyadaki 1,3 milyardan fazla insan YouTube’u düzenli olarak kullanıyor ve günde 5 milyondan fazla video izleniyor ve bu video dünyanın en büyük video platformu haline geliyor.

Devamını Oku »