E-Ticaret SEO sayfamıza kadar geldiğinize göre siz de Clicks’us müşterisi olmaya adaysınız demektir. Mevcut bir e-ticaret siteniz olup internet üzerinden satış yapıyor olabilir ya da yeni bir e-ticaret sitesi açmış, e-ticaret sitesi açma fikriniz oluşmuş olabilir. Clicks’us E-ticaret SEO danışmanlığı hizmeti bu alanda bulunan e-ticaret pazarından gelir elde etmek isteyen müşterilerine yardımcı olmak amacıyla geliştirildi.

E-Ticaret SEO Danışmanlığı

E-Ticaret SEO Çalışmaları

E-ticaret 1995 yılından sonra internet kullanımının hızlı artması sonucu sürekli büyüyerek gelişen bir elektronik satış sistemidir. E-ticaret alanında bu denli büyüme bu alana bir çok girişim yapılmasına yol açtı. Çok sayıda e-ticaret sitesi mevcut ve çok sayıda yeni e-ticaret sitesi açılmaya devam ediyor. Şuan e-ticaret sitenizi açmaya kalkarsanız araştırmanız gereken ilk taraf elbette satacağınız ürünün pazarı, hangi rakipler var, rakipleriniz Google ve diğer arama motorlarında hangi anahtar kelimelerle sıralamaya girmiş ve bu kelimelerden hangisinin dönüşleri daha çok gelir elde etmiş. Bütün bu pazar araştırmalarını yapmanız gerekmekte. Clicksus e-ticaret danışmanlığı vererek sizi bütün bu yüklerden kurtarıyor. Rakiplerinizi inceliyor. Rakiplerinizin sıralamada olan kelimelerini araştırıp sizin sitenizi uygun yeni içerik, ürün giriş fikirleri sunuyor. Neden E-ticaret sitenize SEO desteği almalısınız konusunda ilk olarak güven kriteri ön plana çıkıyor. E-ticaret sitelerinin başarısız olmasında en büyük sebep biliyorsunuz güvensizlik. Sitenizi herhangi bir yerden duyup, belki para harcayıp yaptığınız reklamı bir kere görüp sonrasında gün içinde sürekli yapıp alışkanlık haline getirdiği Google arama işleminde göremiyorsa bu bir güven kaybına yol açabilir. Bu açıdan e-ticaret sitenizin arama motorlarında üst sıralarda bulunması güven dolayısıyla müşteri artışı sağlayacaktır.Sitenizi SEO tarafında çalışmalar yaparak gelirlerinizi arttırabilirsiniz, kontrol edilmesi gereken çok fazla E-Ticaret SEO geliştirmesi mevcuttur. Bütün hepsi kritik olduğu için süreçlerde bir uzman tarafından yardım almanız gerekmektedir. SEO tarafında uzmanlık herşeyden önce gelir. E-ticaret sitenizi emanet edeceğiniz kişi & firma sizi ve ürünlerinizi çok iyi tanımalı, rakip araştırmasını çok iyi yapabilmeli, kullanıcı deneyimi konusunda sitenizi sürekli ileriye taşımalıdır. Organik trafik kaynaklı SEO gelirlerinizi devamlı arttırmalıdır.

Neler Yapıyoruz?

E-Ticaret SEO Danışmanlığı Fark Yaratır!

Elektronik ticaret yapıyorsanız işinizin gereği olarak web ortamının bütün süreçlerinde başarılı olmalısınız. Yazılım & Lojistik & Stok & Çağrı merkezi gibi bir çok alanın yanında internette bulunan varlığınız yani e-ticaret sitenizin Arama motorlarında bulunabilirliği, üst sıralarda yer alması konusunda adımlar atmanız gerekmektedir. Tam bu noktada Clicks’us sizin için devreye giriyor. Üstelik ekstra E-Ticaret Danışmanlık Paketleriyle.

 

Kurumsal SEO Ajansı Clicks’us

Clicksus profesyonel seo ekibi ile on-page ve off-page kısmında projenizi ve rakiplerinizi detaylı inceleyerek ve ihtiyaç duyulan analizleri düzenli periyodlarda yapar ve yönetir. Google sıralamasında yükselebilmek için rakipleriniz ne yaptıysa aynısını yapalım mantığı Clicksus’a göre değildir, Clicksus’ta ne yapılırsa daha kısa sürede daha etkili olur, ne yapılırsa ilerleme daha sağlıklı ve kalıcı olur gibi soruları sürekli kendilerine sorarak çalışan kişilerden oluşur.Kurumsal SEO ekibimiz, SEO (Search Engine Optimization) konusunda her türlü deneyimi tecrübe etmiş ve bu tecrübeleri çalışmalarına entegre etmiş kişilerden oluşur.

Dolayısıyla Clicksus.com olarak üstlendiğimiz projeleri en iyi şekilde, en kısa sürede ve en sağlıklı yöntemlerle geliştirmek ve optimize etmek bizim için önemli.

On-site optimizasyonu

On-site optimizasyonu Clicks’us un en önemli sürecidir. Birçok faktör gözönünde bulundurularak web sitesinin Google başta olmak üzere, bütün arama motorları için sevilen yapıya ulaştırılmasını sağlar. Daha çok ziyaretçi için, hedef anahtar kelimeler belirlendikten sonra sayfa optimizasyonu başlar.

Backlink : Hala en önemli sıralama faktörüdür!

Web sitesinin arama motorları gözündeki değeri, diğer sitelerden gelen referans bağlantılar ile ölçülür. Diğer kriterlerin dışında en önemli SEO kriteri olarak backlink hala geçerliliğini korumaktadır. Clicks’us SEO çalışmalarının bu evresinde, projeye uygun bağlantı sağlayacak haber siteleri, forumlar , bloglar vb. research ekibi tarafından taranır, en ideal link çeşitliliği sağlanarak kronolojik düzeni bozmayacak şekilde backlink çalışmaları yapılır.

Lokal SEO Markanıza Değer Katar

Kurumsal çalışmalarda Lokal SEO yapılmasının birden fazla sebebi vardır. Elbette otorite bunların başında gelir, Google Maps başta olmak üzere lokal olarak arama motorlarında markanızın varlığını ispatlamanız SEO skoruna olumlu etki yapacağı gibi siteyi ziyaret edenleri de olumlu yönde etkiler. Kurumsallıkta güven, işin temelini oluşturur.

Teknik SEO

Teknik olarak eksikleri olan bir websitesi üzerinde Kurumsal SEO çalışmalarına başlamak zaman kaybıdır. Bu yüzden teknik açıdan site detaylı şekilde incelenmeli, eğer sorun yoksa çalışmalara başlanmalıdır.

Bu evrede web sitesinin cezası olup olmadığı gibi spam kontrolleri gerçekleştirilir. Eğer kopya içerik, coğrafi hatalar, on-page vb. spam sebepleri varsa üzerinde çalışılıp site temiz hale getirilir.