Kuryele 6 ayda organik kelime sayısını %490 arttırdı

İstanbul içi ulaşım alanında ihtiyacı olan kişi ve kurumlara yardım eden girişim Kuryele, kurye şirketlerini bir araya getiren Türkiye’nin ilk gün içinde hızlı teslimat hizmeti yapan pazar yeri platformudur. Kuryele İstanbul içerisinde 100’den fazla kurye ile hizmet vermekte olup, birlikte çalıştığı şirketlerden gelen talepleri aynı noktaya en hızlı şekilde gidecek olan gönderiye en yakındaki kuryeye ileterek hızla teslim alıp, en kısa sürede alıcısına teslim etmektedir. Kuryele’nin dijital varlığını iyileştirmek, daha fazla görünür kılmak için Clicks’us Dijital olarak  SEO ve SEM alanında iş birliği yaptık.

6 ayda organik kelime sayısını 150’den 910 tekil kelime oldu!

Organik anahtar kelime sayısı ( Kaynak :aHrefs)

Organik anahtar kelime sayısı ( Kaynak :aHrefs)

Bu artış organik trafik anlamında web sitesine olumlu olarak yansıdı.

SERP gösterim oranı 4 katı kadar artmış oldu.

Dizine eklenen toplam sayfa sayısında artış oranıysa 100 katı olarak datalara yansıdı. Her semt özelinde özgün sayfalar oluşturmamız bu gelişimin en önemli getirisi oldu.

Dizine eklenen sayfa sayısı ( Kaynak :Google Search Console)

Dizine eklenen sayfa sayısı ( Kaynak :Google Search Console)

Şaşırtan dijital sonuçlar için bizi takip etmeye devam edin.

Four Seasons İstanbul Sosyal Medyada %31 Büyüdü!

50 yıllık tarihi yapısıyla kaliteli hizmet anlayışını sürdüren Four Seasons 43 ülkede 104 oteliyle hizmet vermeye devam ediyor. Modern tasarımın konforla bir araya geldiği, zenginleştirilmiş ülke mutfakları ve profesyonel ekipler tarafından verilen diğer hizmetleriyle sektörün öncülüğünü elinde bulunduran Four Seasons, dijital çalışmalarına Clicksus Dijital ile ağırlık vermeye devam ediyor.


Four Seasons ile geçen sene başladığımız dijital yolculuğumuz 1 sene sonunda hesaplarda ortalama %31 büyüme göstererek ciddi bir artış yakaladı. Dünya üzerinde farklı lokasyonlara göre en çok büyüme gösteren hesapların başında Four Seasons İstanbul hesapları bulunuyor.

Pazarlama Türkiye’nin SEO Başarısı

Pazarlama Türkiye, pazarlamaya gönül veren/vermiş herkese hitap eden, güncel olarak pazarlamanın her alanında bulunmaya gayret gösteriyor. Yoğun olarak haber servis eden Türkiye’nin en prestijli pazarlama bloğuyla Clicks’us Dijital’in yaptığı iş birliği sonucunu kısa süre içerisinde göstermeye başladı.

Pazarlama Türkiye’nin On-Page, Off-Page bütün süreçlerinde yer alan SEO ekibimiz başarılı bir dönem geçirerek sitenin organik trafiğini 15 katına kadar arttırmayı başarırken, organik anahtar kelime sayısını %100 oranında arttırmayı başardı.organik-anahtar-kelime

Featured Snippet Çalışmaları

snippet

Peki Nasıl Yaptık?

  • Projeyi devraldığımızda fazla sayıda duplicate ve thin  contentleri ortadan kaldırarak indexlenebilir sayfa sayımızı neredeyse 2 katına çıkarttık.
  • Kalitesiz olarak gözükebilecek eskiden yazılmış ama sunucu zaafiyetleri yüzünden kaybolmuş & kırılmış resim ve linkleri tespit ederek manuel bir şekilde optimze ettik
  • Sorunsuz şekilde SSL ‘e geçişi tamamladık.
  • AMP teknolojisin nimetlerinden faydalanmaya başladık.
  • Mobil paylaşılabilirlik ayarlarımızı tamamladık, içeriklerimiz daha çok paylaşılır bir hale getirdik.
  • Pazarlama Türkiye ailesinin düzenli olarak yaptığı pazarlama etkinliklerini bloggerlara yayarak doğal yollar ile backlinkler elde ettik.

Temel olarak bunları burada paylaşabiliyoruz. Clicks’us olarak SEO süreçlerinde neler yapıyoruz daha çok merak ediyorsanız “Clicks’us 1 Haftalık SEO Süreçleri infografiğiburada inceleyebilirsiniz.

Peki Neler Elde Ettik ?

  • 42 Anahtar Kelime Major 1-3 Sırada Yer Edindi.
  • 153 Anahtar Kelime 1.Sayfada Yer Edindi.
  • 164 Anahtar Kelimeye Featured Snippet Çalışması Yapıldı. ( Hala devam ediyor, başarılı sonuçlar mevcut.)

Pazarlama Türkiye ve Clicks’us ortaklığında gerçekleşen ve süren çalışmalar sonucunda yemyeşil tablolar görmek bizi mutlu ediyor.

yemyesil

En büyük motivasyon kaynağımız, mutlu müşterilerimiz ve mutlu eden sonuçlar olarak devam ediyoruz.

Clicks’us ekibine kısa sürede uyum sağladık. Sağladığımız uyum ile hedeflenen başarıya kısa sürede ulaştık. Yapılan çalışmalarda Pazarlama Türkiye web trafiğini ikiye katladı. Uzun süre daha çalışmayı düşünüyoruz.” – Ender Satıcı/Pazarlama Türkiye Kurucusu

Bizi takip etmeye devam edin.

İstanbul.com SEO Başarısı!

Clicksus işbirliği istanbul.com web sitesi ve major kelimelerinin trafiğini önemli ölçüde başarı sağlandı.

Life style ve istanbul hakkında bilgiler paylaşan sektörünün önemli isimlerinden biri olan İstanbul.com, Türkiye ve dünya pazarındaki online trafiğini ve prestijli kelimelerinin sayısını arttırmak için  Aralık 2016’da Clicks’us ile çalışmaya başladı.

Sadece Türkiye genelinde gerçekleştirilen “istanbul” aramaları 500.000’den fazla potansiyel organik trafik kaynağını oluşturuyor. İstanbul.com 4 ay önce 2.sayfa 8.sırada bulunurken. Mayıs 2017 itibari ile 1.sayfa 1.sırada en major kelimesi ile konumlanmış durumda.

istanbul-com

Clicks’us ve Istanbul.com, EN ve ES ayakları içinde çalışmalarını sürdürüyor.